کدخبر : 3369 |

آستان مقدس امامزاده سلطان حسین (ع)عموی بزرگرار امام زمان عج ا…


شهرستان نطنز یکی از خطه های میزبان خاندان محترم اهل بیت (علیهم السلام) است، که اکثرا به شوق زیارت امام هشتم(علیه السلام) از مدینه به طوس عزیمت نمودند و در بین راه مورد تعرض دشمنان قرار گرفتند.

students
یکی از اماکن معتبر و واجب التکریم در سطح شهرستان نطنزآستان مقدس سلطان حسین (ع) است که بنا به روایات معتبرامامزاده سلطان حسین(ع) فرزند بلافصل امام هادی (ع) و عموی بزرگوار امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) می باشند،و در 14 کیلومتری مرکز شهرستان و در منطقه ابیازن ، در کنار آزادراه کاشان –نطنز-اصفهان قرار دارد.

در باب منزلت و کرامت امامزاده سلطان حسین (ع) می توان به توصیف مرحوم شیخ عباس قمی در مفاتیح الجنان تکیه نمود که می فرمایند:
« آنچه بنظرم می رسد آنست که حسین پسر امام علی نقی (علیه السلام) سید جلیل القدر و عظیم الشان بوده زیرا که من از بعضی از روایات استفاده کردم که از مولای ما حضرت امام حسن عسگری (علیه السلام) و برادرش حسین بن على الهادى، تعبیر به «سبطین» میکردندو این دو برادر را به دو جدشان دو سبط پیغمبر رحمت ، امام حسن و امام حسین(علیهما السلام) تشبیه مى کردند، و در روایت(1) ابوالطیّب است که صداى حضرت حجّت(علیه السلام) به صداى عمویش حسین شباهت داشت. »
همچنین در «شجرة الاولیاء» تألیف عالم بزرگوار، «سیّد احمد اردکانى یزدى» در مقام ذکر اولاد امام هادى(علیه السلام)آمده است که :«حسین فرزند آن حضرت از زهّاد و عبّاد بود و به امامت برادر خود اعتراف داشت.»
از مجموع این نکات به دست مى آید که این بزرگوار سیّدى جلیل القدر و عظیم الشأن است. فلذا تکریم و زیارت و حفظ این گنبد و بارگاه توسط پیشینیان ما گوهری ارزشمند بوده است که می طلبد ما نیز این حقیقت را مد نظر قرار دهیم
لذا شایسته است توجه ویژه به اماکن متبرکه و امام زادگان جلیل القدر بخصوص آستان مقدس سلطان حسین (ع) در برنامه ریزی های اجتماعی و سیاسی جای گیرد و با استفاده از ظرفیت مناسب شهرستان نطنز این توجه در دو حوزه مسئولین و مردم مورد عنایت قرار گیرد.
قطعا اطلاع رسانی و معرفی این اماکن با توجه به همجواری با اتوبان شمال جنوب کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این موضوع می تواند موجب آبادانی و آشنایی بیشتر هموطنان با این موهبت های الهی باشد .

سرویس خبرنگاران بقاع نیوز:بهشته سامعی

مربوطه به : اصفهاناخباربقاع متبرکهشجره طیبهاستان اصفهانحضرت امام علی نقی ( ع )نطنز

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :