Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.

کدخبر : 27019 |

نظر مراجع در خصوص فطریه مهمان شب عید فطر


از نظر همه مراجع ، فطریه نان خور و کسی که چند روز پیش از عید فطر وارد خانه میزبان شود برعهده میزبان است .اما ؛ در خصوص فطریه فرد یا افرادی که در شب عید فطر و قبل از غروب آفتاب آخرین روز ماه رمضان مهمان کسی می شوند ، مراجع نظرات مختلفی دارند . 

به گزارش بقاع خبر؛ تمام مراجع بر این نکته متفق القول هستند که فطریه نان خور را و شخصی که چند روز پیش از عید فطر وارد خانه میزبان شود و تا

عید فطر مهمان او باشد ، میزبان باید فطریه اش را بپردازد. اما ، در مورد فطریه فرد یا افرادی که در شب عید فطر و قبل از غروب آفتاب آخرین روز ماه

رمضان مهمان کسی می شوند ، مراجع نظرات مختلفی دارند که برخی از آن دیدگاه ها را مرور می کنیم .

امام خمینی رحمه‌الله : فطریه مهمانی که قبل از غروب شب عید فطر با رضایت میزبان وارد شده و نان‌خور حساب شود بر میزبان واجب است.

آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای: با یک شب مهمان،‌ نان‌خور حساب نمی‌شود.

آیت الله العظمی بهجت رحمه‌الله: اگر مهمان قبل از برآمدن هلال ماه شوال برای خوردن غذا آمده باشد – ولو بعداً نتواند غذا صرف کند – فطریه اش بر میزبان واجب است.

آیت العظمی مکارم: اگر میهمان فقط برای شب عید دعوت شده، فطریه اش بر میزبان واجب نیست.

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی: اگر مهمان قبل از غروب شب عید فطر وارد شود و بگویند امشب نان او را داده – هرچند نان‌خور حساب نشود- [بر میزبان] واجب است.

آیت الله العظمی سبحانی: فطریه مهمانی که قبل از غروب شب عید فطر با رضایت صاحب‌خانه وارد شده و عرفاً نان‌خور میزبان‌ حساب می‌شود، بر میزبان واجب است.

این نکته را هم به یاد داشته باشید که اگر شخصی چند روز پیش از عید فطر وارد خانه میزبان شود و تا عید فطر مهمان او باشد، در نظر تمام علما نان‌خور میزبان است و بنابراین میزبان باید فطریه اش را بپردازد.

فطریه ، مراجع

مربوطه به : فرهنگیدین و اندیشهعلمااخبار ویژهاخبارپایگاهاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی: ,

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :