Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.

کدخبر : 23873 |

برپایی ۱۰۳ موکب داخلی و خارجی توسط سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در مسیر راهپیمایی بزرگ اربعین


مدیر موسسات و خیریه های سازمان اوقاف و امور خیریه از برپایی ۱۰۳ موکب داخلی و خارجی توسط سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در مسیر راهپیمایی بزرگ اربعین خبر داد.

نماینده سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در ستاد اربعین در گفت وگو با خبرنگار بقاع نیوز، با اشاره به برگزاری جلسات متعدد به جهت بهبود برنامه ها و فعالیت های اوقاف و امور خیریه در ایام اربعین گفت: با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی(ع) شاهد برگزاری جلساتی به جهت بهبود بخشی در خدمت رسانی به زائرین اربعین حسینی با موضوعاتی همچون برنامه ریزی کمیته فرهنگی آموزشی، فراهم کردن تمهیدات لازم خدماتی برای زوار اربعین در محورهای در نظر گرفته شده، برگزاری جلسات و همایشهای توجیهی ویژه اربعین، توجیهات لازم اربعینی در همایشهای آستانه‌ محرم، اطلاع رسانی سیاستهای اربعین به زائرین به ویژه جامعه هدف سازمان اوقاف، تجهیز و آماده سازی موکبهای ایرانی که از سازمان درخواست حمایت داشته اند، اعزام روحانیون و مداحان به موکبها، تهیه و توزیع اقلام فرهنگی مانند کتاب و سربند، بازدید از مواکب سازمان اوقاف، اطلاع رسانی از اتفاقات و حال و هوای مسیرها و همچنین با نزدیک شدن به پایان زمان پیاده روی اربعین تجلیل و تقدیر از فعالان در ستاد اربعین را خواهیم داشت.

مدیر موسسات و خیریه های سازمان اوقاف و امور خیریه ادامه داد: سازمان اوقاف و امور خیریه امسال نیز در ۱۰ محور اقدام به برپایی موکب نموده است، این محورها به دو قسمت داخلی و خارجی شامل ۵ محور میرجاوه، شلمچه، چذایه، خسروی و مهران در داخل کشور و ۵ محور نجف، کربلا، سامرا، کاظمین و عمود ۱۲۱۷ را در داخل کشور برای برپایی مواکب در نظر گرفته است.

نماینده سازمان اوقاف و امور خیریه در ستاد اربعین با بیان اینکه امسال با تصمیمی که گرفته شده است شاهد برپایی ۱۰۳ موکب در محورهای داخلی و خارجی هستیم اظهار کرد: تعداد موکب‌های وابسته به سازمان که از محل موقوفات سازمان اوقاف تغذیه خواهند شد ۱۰۳ موکب می باشد که ۶۲ موکب در داخل کشور و تعداد ۴۱ موکب نیز در خارج از کشور یعنی کشور عراق هستند.

خدمت رسانی به زائرین
وی افزود: برنامه های برای خدمت رسانی هرچه بهتر برای زائرین در نظر گرفته شده است که از اصلی ترین این برنامه ها میتوان به پذیرائی صبحانه، ناهار و شام به تعداد ۱۲۴ هزار وعده برای یک میلیون ۷۲۴ هزار نفر اشاره کرد که تا پایان زمان پیاده روی اربعین می باشد. همچنین در طول این مدت ۲۴۸ هزار زائر نیز از پذیرایی سبک مانند چای و کیک و ۵ میلیون آب معدنی بهرمند میگردند.

نحوه اسکان زوار
معممی مقدم با اشاره نحوه اسکان زوار بیان داشت: در محل های که برای اسکان زوار در نظر گرفته ایم شاهد حضور ۱۵ هزار زائر در هرشب و مجموعه ۲۰۳ هزار پانصد زائر در ایام اربعین هستیم. همچنین در طول روز و در مسیرهای پیاده روی برنامه هایی را برای زوار داریم که از جمله آنها میتوان به برپایی ۲۰ خیمه معرفت برای پاسخگویی به سئوالات شرعی، تبلیغات، برنامه های ویژه کودکان و نوجوانان ارائه بسته های فرهنگی اشاره کرد.

آیین بدرقه رهروان منتظر
مدیر موسسات و خیریه های سازمان اوقاف ادامه داد: از دیگر برنامه های این سازمان در ایام اربعین برگزاری آیین بدرقه رهروان منتظر، برگزاری مراسم آئینی با حضور سخنرانان و مداحان اهل بیت (ع)، چاووشی خوانی، برپایی ایستگاه صلواتی، حضور خادمین برای بدرقه زائرین حسینی و توزیع هدایای فرهنگی در امازادگان و بقاع متبرکه اشاره کرد.

توصیه های لازم و مورد نیاز زوار
معممی مقدم با اشاره توصیه های لازم و مورد نیاز زوار گفت: زوار حسینی حتما باید پول نقد همراه داشته باشند تا در صورت لزوم از آن استفاده نمایند همچنین برای راحتی بر قراری ارتباط با خانواده ها و دیکدیگر از سیم کارتهای کشور عراق استفاده نمایند. تیم های پزشکی برای موقع اضطرار در نظر گرفته شده است که زائرین میتوانند به آنها مراجعه نمایند، زوار محترم می توانند از کشور عراق سوغات تهیه نمایند تا مردم و برادران عراقی حلاوت حضور ایرانیها را بچشند.

تکریم میزبانی عرافی ها
وی ادامه داد: زوار نقش اصلی برگزاری اربعین بزرگ حسینی(ع) را دارند در این راستا باید توجه داشته باشیم تا میزبانی مردم عراق تکریم شود و قدردان برادران عراقی باشیم. همچنین قانون‌گرایی باید مدنظر باشد و قوانین کشور عراق را زیر پا نگذاریم، اولویت در عراق با مواکب عراقی هاست به همین منظور تنظیم سیاست های موازنه خدمات ایرانی به عراقی انجام شود در پایان نیز کمپین های به جهت تشکر از مردم عراق در محل های مختلف مانند فضایی مجازی برپا شود.

پیامدهای اتفاقات اخیرکشور عراق
نماینده سازمان اوقاف در ستاد اربعین در پایان با اشاره به اینکه آیا اتفاق اخیر کشور عراق می تواند در برپایی راهپیمایی اربعین موثر باشد و آیا این اتفاقات دسیسه دشمن است تصریح کرد: نگرانی بابت شیطنت های عربستانی، اماراتی، انگلیسی، امریکایی و بطور کلی عبری و عربی ندارم چون اربعین،‌ پدیده ای است که گرچه در میدان مذهب ظهور و بروز یافته است، اما آثار و پیامدهای آن تنها منحصر به میدان دین نمی شود. این پدیده، پیامدهای جدی دینی، مذهبی، اجتماعی، فرهنگی و حتی اقتصادی داشته و خواهد داشت. به تعبیر دیگر، اربعین، پدیده ای پیچیده و چندبعدی است که فهم و تعامل موثر و مدبرانه با آن انسان را به صورت جدی تحت تأثیر قرار خواهد داد.

انتهای پیام/

 

مربوطه به : عتبات عالياتأماكن مذهبياجتماعیاخبار اربعیناخبار ویژهاخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :