Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.

کدخبر : 23593 |

۹۸۴ مسجد در سامانه جامع اوقاف ثبت شده است


سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: تاکنون ۹۸۴ مسجد در سامانه جامع بانک اطلاعات موقوفات و بقاع متبرکه استان سمنان ثبت و ساماندهی شده است.

به گزارش بقاع نیوز به نقل از ستاد راهبردی اطلاع رسانی وقف در استان سمنان، حجت الاسلام روح الله عرفانی با بیان این مطلب اظهار کرد: عمران و آبادانی و ایجاد زیر ساخت ها در مساجد، یکی از اقدامات مورد توجه سازمان اوقاف و هیات امنای مساجد با کمک مردم ولایتمدار است؛ باید توجه داشته باشیم که عمران و آبادی مساجد منحصر در توسعه و ایجاد فضای لازم جهت حضور فیزیکی مردم و نمازگزاران و به عبارتی توسعه طولی و عرضی زمین و ابنیه مساجد خلاصه نمی شود.

وی افزود: در بحث عمران و آبادی مساجد باید به توسعه ابعاد فرهنگی، قرآنی و دینی نمازگزاران و مومنین نیز توجه شود و این مهم نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان عنوان کرد: مساجد باید با توجه به نقش اثرگذاری که همواره در طول تاریخ اسلام در بین اقشار مختلف جامعه داشته اند و با در نظر گرفتن تراز اسلامی مساجد، نسبت به ارتقاء سطح معرفت دینی و سیاسی مومنین گام بردارند.

وی تصریح کرد: یکی از ملاک های امتیازدهی در بحث عمران و آبادی مساجد، تلاش در جهت جذب مومنین و افزایش اقبال جوانان و افزایش شمار مخاطبین در مسجد و افزایش بینش دینی نمازگزاران در مساجد است که منجر به عملکرد مثبت اجتماعی در خدمات دهی به مخاطبین اعم از زنان و مردان و نوجوانان و جوانان با تمام افکار و عقاید شده باشد.

عرفانی با بیان این فرموده رسول گرامی اسلام که «الدنیا مزرعه الآخره» است، خاطر نشان کرد: یکی از مصادیق این مزرعه در دنیا مساجد هستند و برای آبادانی آخرت مردم،

مساجد می بایست آباد کننده آخرت نمازگزاران باشند نه اینکه فقط مردم و نمازگزاران، آباد کردن ظاهر مساجد را در اولویت امور خویش قرار دهند و از آبادانی سرای ابدی خود باز نمانند.

انتهای پیام/

مربوطه به : أماكن مذهبيمساجداخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :