Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.

کدخبر : 22968 |

برای مهربانی دنبال بهانه باشید!


چندسالی می‌شود که پویش‌ها و کمپین‌های کوچک و بزرگ مردمی فعال‌تر از گذشته
شده‌اند. شاید برایتان جالب باشد بدانید که هر کدام از آنها در روزهای
مختلف هفته چه می‌کنند.

برای مهربانی دنبال بهانه باشید!

 

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که هر کدام از روزهای هفته در کشور ما یک اسم دارد. در واقع درست‌تر آن است که بگوییم بسیاری از ما عادت کرده‌ایم که هر کاری را در روز خاصی در هفته انجام دهیم. پویش‌های مختلفی در سال‌های اخیر رونق گرفته‌اند و هر کدام یک روز از روزهای هفته را به نیابت از ائمه (ع) برای انجام فعالیت‌های خود انتخاب کرده اند. عمیق‌تر اگر نگاه کنیم آنها برای کارهای نیک دنبال بهانه‌اند.

یکشنبه‌های علوی

چندسالی می‌شود که گروهی از خیرین یکشنبه‌ها را به نیابت از امیرالمومنین (ع) برای کمک به نیازمندان انتخاب کرده‌اند. یکشنبه‌های علوی طرحی نو برای دستگیری از نیازمندان محله‌های مختلف شهر است. بانیان این کار نیک مردم هستند و خادمین آن اهالی مساجد. خیرین این طرح هر یکشنبه غذای گرم تهیه کرده و در میان نیازمندان شناسایی شده تقسیم می‌کنند.

دوشنبه‌های امام حسنی

«انجمن دوشنبه‌های امام حسنی» را جمعی از جوانان و نوجوانان تشکیل داده‌اند و همانطور که از اسمش پیداست فعالیتشان را محدود به روزهای دوشنبه کرده‌اند. این انجمن که نام خود را از امام حسن (ع) وام گرفته است و فعالیت‌هایشان را به عشق و با ارادت به او انجام می‌دهند، هر دوشنبه با فعالیت‌های متنوعی یاد امام دوم شیعیان را زنده نگه می‌دارند. بچه‌های دوشنبه‌های امام حسنی (ع) هر دوشنبه در محله‌های مختلف تهران ایستگاه‌های صلواتی برپا می‌کنند و گاهی هم در قالب پویش “ولیمه انتظار” برای مردم مناطق محروم و کم برخوردار غذای گرم طبخ می‌کنند. اطعام نیازمندان توسط این بچه‌ها در قالب پویش‌های مختلفی مثل لبخند مهربانی هم انجام می‌شود و توجه کنید که همه این فعالیت‌ها در دوشنبه هر هفته انجام می‌شود.

سه شنبه‌های مهدوی

حتماً نام این کمپین را زیاد شنیده‌اید. پویشی که سعی دارد در روزهای سه شنبه که از قدیم‌الایام منتسب به امام زمان (عج) بوده است، یاد این حضرت را گرامی دارد.

مؤسسه طلوع حق یا همان «سه شنبه‌های مهدوی» یک مؤسسه فرهنگی است که در زمینه‌های مختلف فرهنگی فعالیت دارند. برگزاری کلاس‌های مختلف با اساتید به نام و انقلابی و کارهای اجرایی از جمله ایستگاه‌های فرهنگی سه‌شنبه‌های مهدوی از جمله فعالیت‌های آن‌هاست.

ظهرهای چهارراه ولیعصر تهران با نام این مؤسسه گره خورده است. حتماً اگر در سال‌های اخیر سه شنبه روزی از چهارراه ولیعصر عبور کرده باشید، بساط شربت و شیرینی و میوه و اسپنددود این تیم را دیده‌اید.

چهارشنبه‌های امام رضایی (ع)

چهارشنبه‌ها روز زیارتی امام خوبی‌ها، امام رضا (ع) است. از قدیم عاشقان و دلدادگان آقا در این روز دل را به سمت مشهد مقدس روانه کرده و به آن حضرت عرض ارادتی می‌کردند. حالا مدتی است که از سوی آستان قدس رضوی پویش چهارشنبه‌های امام رضایی (ع) برپا شده و طرح ملی «سلام بر امام» را اجرا کرده اند. در این برنامه هر چهارشنبه قرائت زیارت امین‌الله برگزار می‌شود و در کنار آن پویش‌های کوچک حمایتی برای مردم آسیب دیده و تهیدست برپا می‌شود و در حال حاضر نیز هر چهارشنبه در مساجد و بقاع متبرکه سراسر کشور برگزار می‌شود. مسئول دبیرخانه «طرح ملی سلام بر امام» پیش از ایام نوروز اعلام کرد که بالغ بر یک میلیون کارت زیارت امین الله به همراه بسته‌های متبرک برای توزیع در محل‌های برگزاری این طرح در نظر گرفته شده که در حال توزیع است.

پنج شنبه‌های مهربانی

پنجشنبه‌ها در سالن اجتماعات سرای محله داودیه تهران جای سوزن انداختن نیست. اهالی این محله آخر هفته‌ها در مراسم پنجشنبه‌های شاد محله دور هم جمع می‌شوند تا گره‌ی از کار نیازمندی باز کنند. هر پنج شنبه با کمک اهالی محله ابتدا خانواده‌های نیازمند شناسایی می‌شوند و با مشارکت آنها در حاشیه مراسم هفتگی هزینه‌های تهیه سبد کالا و اقلام مواد غذایی برای حمایت از خانواده‌های نیازمند تأمین می‌شود. هرکدام از اهالی با توجه به توان مالی‌شان در این کار خیر مشارکت می‌کنند. این پویش اگرچه ملی نیست اما امید است که با گسترش و انتشار این خوبی در محله‌ها و شهرهای دیگر نیز انجام شود.

شب جمعه است هوایت نکنم می‌میرم

جمعه شب‌های امام حسینی (ع) از جمله ساعات ناب هفته است که خیلی‌ها تمام هفته انتظارش را می‌کشند. روایات بسیاری در کتب شیعه توصیه به زیارت امام حسین (ع) در جمعه شب‌ها کرده و همچنین تاکید شده که اگر در این ساعات توفیق زیارت نداشتید، خواندن زیارت نامه حضرت و سلام دادن از راه دور فراموش نشود.

منبع:مجله مهر

مربوطه به : أماكن مذهبياجتماعیواقفیناخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :