Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.

کدخبر : 22954 |

۵ وقف برای کمک به آسیب دیدگان حوادث طبیعی در اصفهان به ثبت رسید


مدیرکل اوقاف و امور خیریه اصفهان گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون ۵۰ وقف از سوی واقفان نیک اندیش برای کمک به سیل زدگان، زلزله زدگان و امامزادگان در سامانه این اداره کل به ثبت رسیده است.

حجت الاسلام رضا صادقی در گفت و گو با ایرنا افزود: ارزش وقف های جدید بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال است که از این میزان بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال برای کمک به سیل زدگان وقف شده است.
وی اظهارداشت: به دنبال وقوع سیل از ابتدای سالجاری در برخی استان های کشور این اداره کل با همکاری هیات امنای بقاع متبرکه از محل موقوفات منطبق و همچنین جمع آوری کمک های خیرین سه محموله به ارزش ۲ میلیارد ریال برای سیل زدگان استان لرستان و خوزستان ارسال کرده است.
وی این محموله ها را شامل مواد غذایی، پتو، چادر، برنج، روغن، شکر ذکر کرد و گفت: ادارات اوقاف و امور خیریه سراسر استان آمادگی آن را دارند تا کمک های خیرین را جهت ارسال به منطق سیل زده دریافت کنند.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه اصفهان یادآور شد: اصفهان به عنوان استان معین خوزستان در بحث طبخ غذای گرم روزانه سه هزار پرس غذای گرم را طبخ و بین سیل زدگان توزیع کرده است.
وی خاطرنشان کرد: بر این اساس ترغیب مردم برای وقف‌های جدید با نیت بلایای طبیعی از جمله سیل و زلزله و طوفان در دستور کار این اداره قرار گرفته است.
صادقی همچنین از مردم استان به ویژه اقشار پردرآمد استان خواست تا وقف‌های خود را براساس نیاز‌های روز برای کمک به سیل زدگان و زلزله زدگان اختصاص دهند تا هنگام بروز بلایای طبیعی به موقع از آن برای کمک به مردم استفاده شود.
به گزارش ایرنا، در استان اصفهان ۷۱۸ باب امامزاده و ۱۵ هزار و ۲۰۰ موقوفه وجود دارد که از این تعداد پنج هزار و ۳۱۶ مسجد، ۹۸۰ حسینه، حدود ۱۵۰ حوزه علمیه و مابقی موقوفات منفعتی است که این موقوفات حدود ۴۵ هزار رقبه را شامل می شود.

مربوطه به : أماكن مذهبيفرهنگیاخبار ویژهاخبارپایگاهاخبار وقفاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :