Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.

کدخبر : 22714 |

پرداخت وام به سفرهای داخلی


تفاهنامه سفرهای قسطی به امضای سازمان میراث فرهنگی و بانک گردشگری رسید.

 

 

 

 

 

بقاع نیوز،معاون گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به همشهری گفته بود که سفرهای قسطی در کشور بلافاصله پس از نوروز آغاز می‌شود و آژانس‌های گردشگری هزینه صفر تا صد سفر گردشگران داخلی را پرداخت می‌کنند و گردشگران می‌توانند بدون سود، اقساط وام سفر را به آژانس‌ها یا بانک‌های عامل پرداخت کنند.
حالا با گذشت حدود ۲‌ماه از آن اظهارات، تفاهمنامه ارائه وام و تسهیلات سفر با سود ۱۸درصدی بازپرداخت این وام‌ها بین سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با بانک عامل گردشگری کشور عصر روز پنجشنبه به امضا رسید و ۸۵۰میلیارد تومان فقط از سوی یک بانک به موضوع تسهیل سفر در کشور و سفرهای قسطی اختصاص یافت.
به‌گزارش همشهری، علی‌اصغر مونسان، رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری که خود در امضای این تفاهمنامه در حاشیه نمایشگاه بین‌المللی گردشگری حضور داشت اما سود بازپرداخت این وام‌ها را بالا خواند و از مسئولان بانک عامل خواست تا لااقل سود وام سفر را برای مناطق کمتر برخوردار از گردشگری و کمتر شناخته شده به ۱۶درصد تقلیل دهند تا بدین‌ترتیب مسئولیت اجتماعی خود را در قبال این مناطق ایفا کنند.
او همچنین به استان‌های غرب و جنوب کشور اشاره کرد که در تمام این سال‌ها از چرخه اقتصاد گردشگری کشور محروم مانده‌اند و درخواست کرد در ارائه وام‌های سفر لااقل برای سفر به استان‌های ایلام، کردستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، سیستان و بلوچستان و هرمزگان تسهیلات ۱۶درصدی سفر اختصاص یابد.
این درخواست و پیشنهاد اما در آن جلسه نشنیده گرفته شد و بدین‌ترتیب تفاهمنامه سفرهای قسطی کشور با حجم ۸۵۰میلیارد تومان و سود ۱۸درصد به امضای دو طرف رسید. با امضای این تفاهمنامه، گردشگران داخلی می‌توانند پس از نوروز۹۸ به شرکت‌های خدمات مسافرتی حاضر در طرح سفرهای قسطی یا شعب بانک گردشگری مراجعه کنند و درخواست سفر قسطی را مطرح و پس از آن هزینه سفر خود را به‌صورت اقساط ماهانه، پس از انجام سفر و دریافت خدمات گردشگری، به بانک عامل و آژانس گردشگری مسئول بازگردانند.

درخواست کاهش نرخ سود ۲۱درصدی برای خرید ۲۵۰ون گردشگری
اعتراض دوم مونسان، به بالا بودن نرخ سود تسهیلات بانکی برای ورود ۲۵۰ون توریستی به چرخه گردشگری کشور از سوی شرکت سرمایه‌گذاری میراث‌فرهنگی (سمگا) بود که برای ارائه این تسهیلات سود ۲۱درصدی درنظر گرفته است.
مونسان خطاب به مسئولان سمگا گفت که بعید می‌داند با سود ۲۱درصد شرکت‌های خدمات گردشگری ترغیب به خرید این ون‌ها شوند و باید نرخ این سود به ۱۸درصد و حتی کمتر برسد. او گفت: حتی با سود ۱۸درصدی هم شرکت‌های خدمات گردشگری و آژانس‌ها علاقه‌ای به خرید ون‌ها نخواهند داشت و بهتر است بانک عامل که خود نام گردشگری را یدک می‌کشد نرخ سود تسهیلات ارائه شده در این بخش را به ۱۴درصد کاهش دهد.  این چانه‌زنی رئیس سازمان میراث‌فرهنگی نیز از سوی بانک عامل و سمگا مورد توجه قرار نگرفت و در نهایت تفاهمنامه خرید ون‌های گردشگری با سمگا با همان سود ۲۱درصد به امضا رسید.   براساس آنچه مسئولان بانکی برای ارائه تسهیلات سفرهای قسطی اعلام کرده‌اند، از مبلغ ۸۵۰میلیارد تومانی که برای سفرهای قسطی درنظر گرفته شده است، ۵۵۰میلیارد تومان آن به اشخاص حقیقی، سازمان‌ها ، ادارات و وزارتخانه‌ها اختصاص می‌یابد تا آنها کارکنان و خانواده‌هایشان را به سفر قسطی در قالب تور گردشگری اعزام کنند.
۴۰میلیارد تومان از این مبلغ نیز پیش‌تر و در طرح آزمایشی سفرهای اقساطی به خانواده شهدا که قصد عزیمت به عتبات عالیات را داشتند، اعطا شده است.

طرح‌های شکست خورده به سفر اقساطی منتج شد

سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از یک دهه پیش موضوع سفرهای اقساطی را مطرح کرده بود که هیچ‌یک از آنها به نتیجه نرسید. از طرح سفر کارت که ماهانه مبلغی برای سفر به حساب دارندگان این کارت‌ها واریز می‌شد و هیچ‌یک به سفر ختم نشده بود، تا طرح اختصاص بنزین سفر، همگی با شکست مواجه شده بود. حالا در حدود یک ماه مانده به پایان سال۹۷ و آغاز تعطیلات نوروزی تفاهمنامه‌ای به امضای سازمان میراث‌فرهنگی و بانک‌ها و سمگا رسیده تا بلافاصله پس از تعطیلات نوروزی طرح سفرهای قسطی در کشور کلید بخورد و گردشگران بتوانند وام سفر با سود ۱۸درصد دریافت کنند. در این طرح که تنها مختص سفرهای داخلی آن هم با تورهای گردشگری است، اگر یک گردشگر قصد سفر به هر نقطه از کشور را داشته باشد می‌تواند بسته صفر تا ۱۰۰ خدمات سفر خود را بدون پرداخت حتی یک ریال از آژانس گردشگری دریافت کرده و پس از سفر اقساط ماهانه خود را پرداخت کند. آنطور که مقامات مسئول اجرای این طرح در سازمان میراث‌فرهنگی به همشهری گفته‌اند، هدف از آغاز سفرهای اقساطی توزیع عادلانه سفر به مناطق کمتر شناخته شده و کمتر برخوردار از اقتصاد گردشگری کشور و پایان دادن به هجوم گردشگران تنها به چند مقصد سفر در ایران است که خسارات زیادی برجای گذاشته است. آنها پیش‌بینی کرده‌اند که این طرح موجب رونق گردشگری در کشور و تسهیل سفرهای داخلی برای گردشگران شود.

محمد باریکانی/خبر‌نگار

 

مربوطه به : اجتماعیمیراث و گردشگریسیر و سفراخبار ویژهاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :