Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.

کدخبر : 22268 |

ضرورت اقدامات برنامه محور در حوزه فرهنگی بنیاد شهید/لزوم بررسی وضعیت عوامل قوام دین درطول چهل سالگی انقلاب


معاون فرهنگی بنیاد شهید در سومین جلسه شورای اداری بنیاد شهید با اشاره بر لزوم اقدامات برنامه محور در حوزه فرهنگی، از مدیران بنیاد شهید شهرستان ها خواست برآوردی از سرانه فرهنگی داشته باشند تا بتوانند با آن اقدامات را برنامه محور پیش ببرند.

 به گزارش بقاع نیوز، حجت الاسلام کاویانی درسومین نشست شورای اداری بنیاد شهید با تاکید بر لزوم برنامه محور بودن فعالیت های فرهنگی اظهار داشت: « آنچه به عنوان تلاش و ماموریت فرهنگی قائل هستیم با تلاش و همکاری میسر می شود. در طول چهل سالی که از پیروزی انقلاب اسلامی می گذرد باید ببنیم در چهار مورد که اولین آن دسترسی به دانش کاربردی و از ماموریت های بنیاد است در چه وضعیتی هستیم.»

حجت الاسلام کاویانی با اشاره به دو عامل دیگر در قوام دین، افزود: « مورد دوم معیشت است. یعنی اینکه اقدامات لازم برای زندگی متعادل و متوازن در حد نیاز تامین شود و به نتیجه برسد، آنچه به اسم فرهنگ می شناسیم بی نیاز از معیشت نیست. اما مورد سوم سبک زندگی است. باید ببینیم ایا در جامعه سبک زندگی متوازن ایجاد کرده ایم. مثلا فقیری آخرتش را به دنیا نفروشد و در تعامل بین دنیا و آخرت نبازد. مبارزه با فقر بسیار سخت است.»

 

 

 

 

 

 

 

معاون فرهنگی بنیاد شهید درباره آخرین مورد عامل قوام دین، گفت: « مورد چهارم جاهلی که در آموختن تکبر نکند. باید تلاش کنیم در برنامه های فرهنگی خود این چهار معیار را رعایت کنیم.»

حجت الاسلام کاویانی در ادامه با اشاره به اهمیت توجه به خانواده سالمند شهدا، افزود: «در مورد سالمندی، وقتی انسان وارد سالمندی می شود شکل نیازش فرق می کند و به توجه بیشتر نیازمند است که در بنیاد و در مورد خانواده شهدا این موضوع باید مورد توجه جدی قرار گیرد.»

وی در پایان تولید در عرصه فرهنگ را ضروری دانست و گفت: «از مدیران شهرستان ها می خواهیم که در زمینه هزینه سرانه فرهنگی خود برآورد درستی داشته باشند تا بتوانیم اقدامات را بر مبنای آن هدف گذاری کنیم.»

عبدالله مرتضوی مدیر کل بنیاد شهید شهرستانهای تهران، هم در این نشست ضمن تسلیت ایام محرم، مراسم اربعین را بزرگترین اجتماع بشری دانست و گفت: «با توجه به بعد اجتماعی مراسم اربعین این موضوع مورد توجه قرار می گیرد که چگونه شیعیان همسو و هم دل با یکدیگر در این مراسم حرکت می کنند که این نشان دهنده عظمت امام حسین (ع) است. وضعیتی که در اربعین وجود دارد مهم ترین و گسترده ترین اجتماع بشری در طول تاریخ است این تجمع را هیچ کجا نمی توان دید. مرتضوی با بیان اینکه پیام اربعین اهمیت امر به معروف و نهی از منکر است تصریح کرد: «راهپیمایی اربعین بیانگر پیام و درس های مختلفی  است این حرکت ارزشمند را باید زنده نگه داشته و مراقب بود تا به آسیب های مختلف تبدیل نشود.»

مربوطه به : فرهنگیمعارفشهدااخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :