Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.

کدخبر : 22226 |

اعزام کاروان یک هزار و یک نفری دلجویان زینبی در پیاده روی اربعین


کاروان یک هزار و یک نفری بانوان ایرانی برای شرکت در راهپیمایی عظیم اربعین با عنوان “دلجویان زینبی” و با شعار ” النساء رضوی الی تل زینب(ع)” حرکت خود را به سوی کربلای معلی اول آبان ماه از امامزاده سیده ملک خاتون آغاز خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار بقاع نیوز از آستان مقدس سید ملک خاتون س، در نشست اصحاب رسانه با مسئولان آستان سیده ملک خاتون ضمن اعلام برنامه های اربعین نحوه شرکت بانوان در کاروان دلجویان زینبی بیان شد.

محمد قیصری مدیر آستان مقدس امامزاده سیده ملک خاتون با اشاره به حضور بانوان در راهپیمایی اربعین گفت: « هر ساله خیل عظیمی از بانوان در راهپیمایی اربعین حضور دارند. امسال برای اولین بار قرارگاه فرهنگی و هنری اربعین و ستاد اربعین تصمیم به تشکیل بزرگترین کاروان زیارتی بانوان گرفتند. این کاروان با عنوان دلجویان زینبی و با شعار النساء رضوی الی تل زینبی قرار است به سوی کربلا عازم شوند.»

برای شرکت در کاروان دلجویان زینبی الویت با بانوانی است که تا کنون به کربلا نرفته اند. قیصری با بیان این موضوع گفت: « الویت شرکت با بانوانی است که برای اولین بار به کربلا می روند.

وی افزود:قصد داریم امسال بحث شهدای مدافع را پررنگتر کنیم. همسران و دختران شهدا و ایثارگران همچنین بانوان طلبه و بسیجی هم الویت های بعدی ما برای ثبت نام در کاروان دلجویان زینبی است. هزار و یک بانو در این راهپیمایی شرکت می کنند. » کاروان بانوان اربعین هدایایی را به عنوان توشه و رزق برای دیگر زائران به همراه می برند.

مدیر آستان امامزاده ملک خاتون در ادامه با اشاره به این موضوع گفت: «بسته هایی را شامل آجیل، خرما، بیسکویت، اب و عکس یک شهید را آماده کرده ایم تا بانوان با توجه به شعا النساء رضوی الی تل زینبی به عنوان رزق و تبرک امام رضا(ع) برای هدیه به زائران به همراه داشته باشند.»

طرح نایب الشهید هم از دیگر طرح هایی است که اجرا می شود. در این طرح هر یک از بانوان شرکت کننده در کاروان دلجویان زینبی به نیابت از یک شهید عکس و نام شهید را به همراه خواهد داشت.

مهدی شیردل مدیر اجرایی طرح نایب الشهید درباره این طرح گفت: «طرح نایب الشهید با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت سومین سال است که اجرا می شود. در این طرح هر زائر نیابت شهید خود یا یک شهید جنگ تحمیلی یا مدافان حرم را قبول می کند که کارت عکس دار شهید با مشخصات صادر می شود. پیش بینی می شود ۷ هزار کارت معرفی شهید در ایام اربعین صادر شود.»

شیردل در ادامه اجرای طرح نایب الشهید را در معرفی شهدا بخصوص به نسل جوان موثر دانست و گفت: «این کار باعث می شود تا جوانان ما شهدا را در کنار خود حس کنند. مشاهده عکس و نام شهید باعث می شود تا فرد درباره آن شهید کنجکاوی کرده و سعی کند شهیدی که نایبش است را بیشتر بشناسد.»

در ادامه نشست مدیر آستان مقدس امامزاده ملک خاتون از نحوه ثبت نام و شرکت بانوان در این کاروان گفت: «برای شرکت در این کاروان بانوان از ۱۹ مهرماه لغایت یکشنبه ۲۱ مهرماه فرصت دارند تا با در دست داشتن پاسپورت و ۳ قطعه عکس با مراجعه حضوری به دفتر آستان امامزاده ملک خاتون یا سایت امامزاده ثبت نام کنند.»

هزینه سفر زائرانی که در این سفر شرکت می کنند نیمی بر عهده زائر و نیم دیگر هم توسط آستان مقدس امامزاده ملک خاتون و یاری خیران تامین می شود. کاروان دلجویان زینبی اول دی ماه پس از نماز مغرب و عشاء با بدرقه چاووشی خوانی و دمامه زنی از مقابل آستان مقدس سیده ملک خاتون به سوی مرز مهران حرکت می کند.

قیصری در پایان نشست به اجرای طرح جاماندگان توسط آستان مقدس امامزاده ملک خاتون اشاره کرد و افزود: «طرح جاماندگان که حرکت عاشقان اهل بیت از میدان امام حسین(ع) تا حرم عبدالعظیم است هم روز اربعین با حضور بانوان همراه با گروه تعزیه از مقابل امامزاده سیده ملک خاتون واقع در بزرگراه امام علی جنوب بعد از پل خاوران خروجی ذوالفقاری خیابان حاج سید جوادیبه سوی شاه عبدالظیم حرکت خواهد کرد.»

 

مربوطه به : عتبات عالياتأماكن مذهبياخبار ویژهاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :