Account Suspended
Account Suspended
This Account has been suspended.
Contact your hosting provider for more information.
کدخبر : 21782 |

منع برگزاری همایش حضرت علی اصغر درمصلی تهران!/رونمایی ازپیراهن سید الشهدا در کربلا


داود منافی پور در جمع اصحاب رسانه اعلام کرد: در آستانه شانزدهمین سال برگزاری این مجمع امسال از برگزاری آن در مصلی تهران منع شده ایم.

به گزارش بقاع نیوز،نشست خبری دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر با حضورخبرنگاران واصحاب رسانه برگزار شد.

در این نشست حاج داود منافی پور با گلایه از کارشکنی هایی که از ۴۵ روز قبل شروع شده است و امسال مدیریت مصلی به دلایل نامعلوم اجازه برگزاری مراسم را به آنها نمی دهد و مانع ورودشان شده اند درپاسخ خبرنگاری که پرسید چرا مراسم را در مکان دیگری به جز مصلی برپا نمی کنید گفت:« ما این مراسم را درتهران به جز مصلی برگزار نمی‌کنیم.»

دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر با اعلام این خبر که قصد ثبت این همایش را به عنوان بزرگترین همایش شیعی ومعرفی حضرت علی اصغر درگینس دارند گفت:« البته برای ثبت آن نیاز به مبالغی است که باید تامین کنیم. کار جدید ما از ۲ سال قبل تحقیقات وسیعی روی پیراهن سید الشهدا انجام شده و حدود۴۰۰ صفحه تحقیقات کرده ایم و امسال روز عاشورا درکربلا رونمایی می‌کنیم.»

 سربازی گیری برای منجی

مجمع جهانی حضرت علی اصغر قصد دارد در آینده نمایشگاه دائم در حرم رضوی داشته باشد. خبربعدی دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر رونمایی از نقشه جامع راه بردی مجمع جهانی حضرت علی اصغر بودکه ۲ سال و نیم روی این نقشه کار کارشناسانه انجام داده اند.

منافی پور ادامه داد:« اصل دکترین ما پیام امام صادق(ع) است که شیعه قبل از ظهور باید حیاتش را از کربلا بگیرد.کربلا حیات شیعه است و حضرت علی اصغر حیات کربلا و اوج مظلومیت کربلاست. ما می خواهیم این نیروی مظلومیت را واکاوی کنیم.

پیام دکترین ما به نخبگان منابر شیعه است کسانی که در دنیا منبر دارند این جمعیت نه با پول و نه با هیچی جمع نمی شود ما بزرگترینNGO شیعه هستیم بیش۲ سال و نیم تحقیقات حوزوی و دانشگاه انجام دادیم تا قدرت  مظلومیت حضرت علی اصغر را واکاوی کنیم. ما مدیون این مظلومیت  هستیم. ما در همه کشورها به جزچین و ژاپن همایش داریم شاید باورکردنی نباشد در تایلند ۱۴ جلسه داریم. از این نذرنامه هایی که برای کشورهای دیگر می فرستیم از جمله فرانسه ، اسپانیا روسیه تمام مادرها برای بزرگداشت حضرت علی اصغر شرکت می کنند و فرزندانشان را نذر امام زمان می کنند. این همایش به نوعی سربازگیری برای امام زمان است. اینکه سالهای قبل شبکه CNN پخش زنده از مصلی داشته، نشان این است که دیگران اهمیت کار ما را شناخته اند که اینها دارند برای منجی- که تمام ادیان اتفاق دارند-  سربازگیری می کنند. برآورد کردیم از هر ۱۰ نفر بانو ۲ نفر دراین مراسم شرکت می کنند و  باید این عدد در سالهای آینده به ۵ نفر برسد..»

دوخت و دوز لباس بچه ها در حسینیه نورالبکاء

حاجیه خانم« زهره محمد یزدان» مسئول کارگاه های شیرخوارگان حسینی در تهران درباره این کارگاه می گوید:« لباسهایی که در این کارگاه دوخته می شود  مخصوص کشورهای خارجی است و دوخت لباسهای از نهم ماه رجب مقارن با میلاد حضرت علی اصغر  شروع می شود و  تا اولین جمعه محرم ادامه دارد و ما  مشغول دوخت دوز هستیم. در اینجا به  پارچه ها ارتباط دارد که چقدر بانی داشته باشد سال گذشته در اینجا  حدود ۲۰۰ هزار دست لباس دوخته شد اما امسال اینجا به دلیل شرایط بداقتصادی فقط حدود ۱۰۰ هزار دست دوختیم و در کل ایران یک میلیون ۱۰۰ هزار دست لباس دوخته شده است. این لباسها که دوخته می شود برای کشورها هر کشوری که بخواهند می فرستیم. ازجمله امارات، بعضی از شهرهای عربستان، بحرین، پاکستان ….و بسیاری از کشورها و همه اینها به عنوان هدیه داده می شود و همه خانم هایی که در این کارگاه مشغول به دوخت و سوز هستند فی سبیل الله کار می کنند و به طور میانگین حدود ۲۰۰ خانم هستند هر روز صبح از ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر از نهم رجب تا ۲-۳ روز مانده به محرم مشغول به کار هستند. ما ۱۶ سال  است که این کار را انجام می دهیم سال اول یا ۸۰۰ دست لباس برای مهدیه تهران شروع شد و درحال حاضر به این تعداد رسیده است.»

 مراقب ورود خرافاتیم

دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر- شیرخوارگان حسینی- که در آستانه نزدیک شدن به ماه محرم در نشست خبری شرکت کرده بود در پاسخ به سوال اختصاصی خبرنگار سایت بقاع نیوز که از ایشان سوال کرد یکی از آسیبهای مراسم عزاداری محرم ورود خرافات است مانند گلریزان و حجله حضرت قاسم و شما تا چه حد مراقب هستید که خرافات در این مراسم ورود نکند گفت:« شاید تعبیر شما یک تعبیر اختصاصی باشد اما من هنوز به این نرسیده ام. ما درمراسم های عزاداری خرافه داریم اما در ایران مقدارش کم است البته بعضی تعبیرهای شعائر ممکن است سلیقه ای باشد این موضوعی که شما فرمودید من هنوز ورود پیدا نکرده ام. ما برای این مراسم برنامه هایی که داریم  ما در کربلا به عنوان یک موقعیت استراتژیک یعنی آن قلعه مظلومیت در کربلا هست ما دست روی این نقطه گذاشتیم و با برجسته کردن و با فریاد مظلومیت حضرت علی اصغر پیام سید الشهدا را در جهان ابلاغ کنیم  ما به شدت روی این موضوع حساس هستیم. این عزاداری ریشه دارد و درروایت داریم که امام صادق(ع) این کار را انجام دادند که این حضرت مراسمی برگزار کردند و نوزادی را دربغل گرفتند و خانم ها گریه کردند با این کار پیام عاشورا را منتقل کردند. ما حواسمان جمع است و در سال با هزار مسئول در مشهد جلسه داریم گزارش می گیریم چه مکتوب و چه تصویری و مراقبیم که خرافاتی ورود پیدا نکند.»

انتهای پیام/

 

مربوطه به : أماكن مذهبيمعارفاخبار ویژهاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :