Account Suspended
Account Suspended
This Account has been suspended.
Contact your hosting provider for more information.
کدخبر : 21755 |

جشن غدیر در حرم سیده ملک خاتون بزرگترین مروج و مبلغ تشیع در سلسله های تاریخی


برگزاری عید غدیر اولین بار در خانواده سید ملک خاتون صورت گرفته و به خواست وی استمرار داشته است.

به گزارش خبرنگار بقاع نیوز، غروب عید سعید غدیر خم، آستان مقدس امامزاده سیده ملک خاتون س میزیان خیل کثیری از مردم مناطق تهران بود که خود را برای زیارت و حضور در جشن با شکوه عید غدیر به صحن مطهر رساندند.
اجرای سیدعلی مجابی و برگزاری مسابقات گوناگون و هدایای نفیس همه را مسرور نموده بود که با مدح خوانی مداحین اهل بیت س فضا معطر به عطر بهشتی نام حضرت علی ع گردید.
استاد خسرو معتضد پژوهشگر تاریخ بعنوان سخنران مراسم، بسیار زیبا حاضرین را مجذوب تاریخ حضور امامزادگان در ایران نمود و به فضایل بانو سیده ملک خاتون س پرداخته و اشاره کرد نباید بگذاریم نام این بانو مغفول بماند چرا که بهترین دوران علمی و فرهنگی و اقتصادی تاریخ ایران در دوران ایشان رقم خورده و تشیع در کشور اسلامی مدیون زحمات وی میباشد.
بانو سیده ملک خاتون که سیادت وی در تاریخ ثبت گردیده بیش از هزار سال پیش پادشاه ایران بوده و بزرگترین مروج و مبلغ تشیع در سلسله های تاریخی میباشند. تا جاییکه برگزاری عید غدیر و عزاداری بر امام حسین ع اولین بار در خانواده وی صورت گرفته و به خواست امامزاده ملک خاتون س مستمر و برقرار بوده است.
استاد معتضد بیان داشتند ایران برای وجود ابن سینا و برگ زرین دوران طلایی پیشینه خود مدیون این بانوی مذهبی ملی میباشد.
وی درادامه از تاریخ حضور علویان در ایران سخن گفته و علاقه امامان و سادات به ایران را مستند و موثق عیان دانستند.
بعداز سخنرانی و اجرای تواشیح گروه بین المللی الزهرا س، حجت الاسلام رستمی معاون حقوقی اداره کل اوقاف تهران دقایقی در خصوص وقف و اکرام بقاع متبرکه سخن گفت.
بعداز ایشان مهندس فرهادی فرماندار شهر تهران از اعتماد اوقاف برای سپردن مدیریت و امور امامزاده به فرزندان شهید تشکر کرده و اعلام داشتند همه گونه کمکی انجام میدهند تا این بقعه برای تهران و خصوصا جنوب تهران تبدیل به پایگاهی عظیم و شایسته برای مردم ضعیف تر گردد و برکت خون شهدای دفن شده در صحن مطهر و حضور فرزندان و خانواده های شهدا در اجتماعات این آستان را بسیار با ارزش تلقی کرد.
در پایان محمد قیصری مدیریت آستان از زحمات شهرداری و اوقاف و ناجا و… تشکر کرده و از تعدادی خانواده های شهید منطقه ۱۵ و نیز تعدادی خادمین امامزاده تجلیل نمود.

با تاریکی هوا فضای آسمان امامزاده نورافشانی شده و بعداز نماز جماعت و دعای کمیل چندین هزار نفر مهمان سفره کرامت ام الملوک سیده ملک خاتون س شدند.

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :