Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.

کدخبر : 21380 |

خراسان‌جنوبی با برپایی ۳۲ موکب به استقبال زائران اربعین می‌رود/ آغاز عملیات گودبرداری زائرسرای استان در مشهد


رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان‌جنوبی از برپایی ۳۲ موکب برای خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی خبر داد.

:

به گزارش بقاع نیوز به نقل از موسی  در خبر نگاران جوان ، با بیان اینکه اربعین سال گذشته ۳۰ موکب برای ارائه خدمات به زائران توسط خراسان‌جنوبی برپا شد، اظهار داشت: این تعداد در اربعین امسال به ۳۲ موکب رسیده است.

وی به مسیر استقرار موکب‌ها اشاره کرد و بیان داشت: ۲۸ موکب در کاظمین، یک موکب در نجف اشرف، یک موکب در کربلا و دو موکب در مسیر نجف به کربلا مستقر و به زائران خدمات‌رسانی می‌کنند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان‌جنوبی ادامه داد: این موکب‌ها در بخش‌های اسکان، تغذیه، بهداشت و درمان، نانوایی، نظافتی و سایر بخش‌ها به ارائه خدمات می‌پردازند.

توزیع روزانه ۳۰ تا ۴۰ هزار قرص نان گرم بین زائران

جوینده با اشاره به اینکه سال گذشته هشت موکب نانوایی توسط خراسان‌جنوبی برپا شد که امسال این تعداد به ۹ موکب افزایش یافته است، اضافه کرد: طبق پیش‌بینی‌های انجام شده روزانه ۳۰ تا ۴۰ هزار قرص نان گرم بین زائران توزیع می‌شود.

وی از طبخ و توزیع روزانه ۸۰ هزار پرس غذای گرم خبر داد و به اسکان زائران اربعین اشاره کرد و بیان داشت: در ایام اربعین سال گذشته ۲۸۶ هزار نفر در موکب‌های خراسان‌جنوبی اسکان یافتند که مأموریت امسال ستاد بازسازی عتبات عالیات اسکان ۲۵ هزار زائر اعلام شده است.

احداث ۱۲۰ چشمه حمام و سرویس بهداشتی برای بانوان

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان‌جنوبی اعلام کرد: در سال گذشته جهت رفع نیازهای زائران ۱۰۰ چشمه حمام و دستشویی توسط خراسان‌جنوبی در کاظمین برپا شد که امسال نیز ۱۲۰ چشمه حمام و سرویس بهداشتی برای بانوان احداث می‌شود.

جوینده زمان اعزام موکب‌داران را ۱۰ روز قبل از اربعین اعلام و تبیین کرد: برنج، حبوبات، انواع خوراکی‌ها و کمک‌های نقدی مهم‌ترین نیازمندی‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات است لذا شهروندان می‌توانند کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را به ایستگاه‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی به اربعین حسینی و یا مراجعه به ستاد عتبات عالیات استان اهدا کنند.

رشد ۳۰ درصدی کمک‌های مردمی/ هفته آینده؛ آغاز عملیات گودبرداری زائرسرا

وی در ادامه کمک‌های جمع‌آوری شده به ستاد عتبات عالیات را تشریح کرد و گفت: مردم خراسان‌جنوبی طی سه ماه نخست امسال یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به عتبات عالیات کمک کردند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۰ درصد رشد داشته است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان‌جنوبی ساخت زائرسرای خراسان‌جنوبی در مشهد مقدس را از مهم‌ترین پروژه‌ها دانست و با بیان اینکه عملیات ساخت این زائرسرا از سال ۱۳۹۲ آغاز شده است، مطرح کرد: قرار است این زائرسرا در ۹ طبقه با ۶۰۰ تختخواب ساخته شود.

جوینده با اشاره به اینکه قرارداد گودبرداری این زائرسرا بسته شده است، مطرح کرد: عملیات گودبرداری این زائرسرا از هفته آینده آغاز و امیدواریم ظرف دو سال آینده این زائرسرا به بهره‌برداری برسد.

 انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :