Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.

کدخبر : 21319 |

طلب ۵۰ هزار میلیارد ریالی سازمان اوقاف از دستگاه های اجرایی


مدیر کل اجارات سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه اجرای طرح های عمرانی و سرمایه گذاری در سازمان اوقاف مستلزم پرداخت اجاره موقوفه ها به این سازمان است، از طلب ۵۰ هزار میلیارد ریالی سازمان اوقاف از دستگاه های اجرایی کشور بابت اجاره موقوفه ها خبر داد.

به گزارش بقاع نیوز ،حجت الاسلام رضا حاجی زین العابدین مدیر کل اجارات سازمان اوقاف و امور خیریه درباره مطالبات این سازمان از دستگاه های اجرایی کشور گفت: «سازمان اوقاف از محل اجاره موقوفه ها حدود ۵۰ هزار میلیارد ریال از دستگاه های اجرایی کشور طلب دارد.»

وی در ادامه با بیان اینکه حفظ و حراست از موقوفه ها یکی از وظایف اصلی سازمان اوقاف و امور خیریه است اظهار داشت: «از آنجا که تعداد قابل توجهی از موقوفات در کشور سند مالکیت نداشتند، اخذ سند مالکیت را از اولویت های سازمان قرار دادیم.

سازمان اوقاف و امور خیریه در این زمینه تفاهم نامه های متعددی با سازمان ها و ارگان های مختلف همچون وزارت جهاد کشاورزی، بنیاد مسکن، سازمان ثبت اسناد و املاک و سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری منعقد کرد.»

حجت الاسلام حاجی زین العابدین در ادامه افزود: «از سال ۸۸ تا کنون تعداد قابل توجهی از املاک موقوفه ها در کشور دارای سند مالکیت رسمی شدند.»

مدیر کل اجارات کشور عمده ترین اختلافات ملکی را بین سازمان اوقاف و منابع طبیعی عنوان کرد و گفت: «برخی از املاک که اداره اوقاف ادعای موقوفه بودن آنها را داشت، منابع طبیعی مخالف این نظر بود. در این میان عده ای سودجو از این اختلاف سوء استفاده کرده و با گرفتن املاک منافع خود را تامین می کردند. به همین دلیل طی تفاهم نامه ای که بین سازمان اوقاف و منابع طبیعی منعقد شد، بالغ بر چندین هزار هکتار از اراضی مورد اختلاف تعین تکلیف شدند.»

حاجی زین العابدین با اشاره به اینکه اجرای طرح های عمرانی و سرمایه گذاری مستلزم پرداخت اجاره موقوفه ها به سازمان اوقاف و امور خیریه است، تصریح کرد: « از طریق رایزنی ها به دنبال انعقاد تفاهم نامه ای با شبکه بانکی کشور هستیم تا تعامل مناسبی در این خصوص به وجود آید و همه بانک ها اسناد مالکیت وقفی را به عنوان سند ضمانت بپذیرند.»

مدیر کل اجارات سازمان اوقاف و امور خیریه در پایان از راه اندازی سامانه جامع اطلاعات موقوفات و بقاع متبرکه خبر داد و گفت: « تمامی اطلاعات به روز شده موقوفه ها و بقاع متبرکه در این سامانه به طور دقیق به ثبت رسیده است.»

مربوطه به : اخبار ویژهاخبارپایگاهاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :