Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.

کدخبر : 20917 |

عزاداری سنتی توسط اولین دسته عزاداری رئیس مذهب تشیع در شرق تهران


به همت مجموعه فرهنگی، مذهبی خادمین فاطمی، چهارمین اجتماع و حرکت حلقه های عزاداری صادق آل محمد(ع) در تهرانپارس برگزار شد.

« رضا حسین‌زاده» مسئول هییت خادمین فاطمی در گفتگو با خبرنگار بقاع نیوز با اشاره به هدف این اجتماع که احیاء حلقه های عزاداری است گفت:«این مراسم با حضور گسترده مردم بعد از اقامه نماز مغرب و عشا به جماعت حاج آقا تدینی از مسجدحضرت ابوالفضل در خیابان ۱۳۳ آغاز شد.

عزاداران به سبک عزاداری های قدیم ۳ حلقه شدند: ۲ حلقه آقایان و یک حلقه بانوان که با همراه داشتن پرچم و کتل و بدون هیچ دستگاه صوتی، سینه زنان به سمت بلوار شاهد حرکت کردند.

در این مراسم،هرحلقه عزاردار مداحی خاص داشت که نوحه ها را می‌خواند و عزاداران مداح را همراهی می‌کردند. ابتدای مراسم هر حلقه حدود ۲۵۰ نفر بود که در مسیر به تعداد عزاداران اضافه می‌شد.

مراسم ساعت ۲۳ و پانزده دقیقه در مسجد جضرت زهرا(س) در بلوار پروین با روایت‌گری حاج اصحاب کریمی به پایان رسید .»

حسین زاده با بیان این مطلب که این اولین دسته عزاداری رئیس مذهب تشیع در شرق تهران است اضافه می‌کند:« با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری بر عزاداری رئیس مذهب تشییع، سعی ما بر این است که این عزاداری متفاوت از بقیه دسته‌های عزاداری باشد و هدف و تاکیدمان ترویج عزاداری سنتی است. آنچه که به زیبایی این مراسم دامن می‌زد عزاداری سنتی با حضور اقشار مردم بود.»

مربوطه به : معارفدین و اندیشهاخبار ویژهاخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :