Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.

کدخبر : 20628 |

عتبات عالیات میزبان ۴۷۰ نیروی متخصص از استان آذربایجان شرقی


مدیر ستاد عتبات عالیات استان آذربایجان شرقی از اعزام ۴۷۰ نیروی متخصص این استان به عتبات عالیات در دو سال اخیر خبر داد.

به گزارش بقاع نیوز، به نقل از خبرگزاری شبستان در تبریز، علی داداش زاده، مدیر ستاد عتبات عالیات در استان آذربایجان‌شرقی امروز در جمع خبرنگاران به تشریح فعالیت‌های این ستاد در استان پرداخت و اظهار داشت: اعزام گروه های مختلف کاری و هنری از مهمترین برنامه ها در طول سالیان گذشته بوده است.

وی گفت: اعزام های این ستاد در قالب گروه های داوطلبانه و پیمانکاری انجام می گیرد که اغلب آنها را نیروهای داوطلب تشکیل می دهند که بدون کارمزد، خدمات خود را ارایه می دهند و تنها محل اسکان و تغذیه آنها بر عهده ستاد است.

داداش زاده با بیان این‌که طی دو سال اخیر ۴۷۰ نفر نیروی متخصص از آذربایجان شرقی به عتبات عالیات اعزام شده است، تصریح کرد: با تاسیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در سال ۱۳۸۴ و ابلاغ آن به استان های مختلف کشور، دفتر این ستاد در تبریز نیز راه اندازی و فعالیت های خود در حوزه های خدماتی و عمرانی را به طور رسمی آغاز کرد.

مدیر ستاد عتبات عالیات در استان با بیان اینکه این ستاد نهادی غیردولتی و مردمی بدون ردیف بودجه خاص است، افزود: تمامی درآمدها و هزینه های این ستاد از طریق کمک های مردمی تامین می شود و بر اساس برآوردهای صورت گرفته سرانه هر ایرانی جهت کمک به این ستاد سالانه حدود ۸۰۰ تومان می باشد که رقمی بسیار اندک و پایینی به شمار می رود.

وی با رد برخی شائبه ها درباره هزینه های ستاد عتبات، یادآور شد: تمامی این هزینه ها به وسیله رایزنی و عقد تفاهم نامه های مختلف با سازمان ها و نهادهای مردمی همچون هیات های مذهبی، مساجد، تکایا، اصناف و اتحادیه های صنفی جمع آوری می شود و با توجه به عشق و ارادت قلبی آحاد مردم به ائمه اطهار (ع) کمک های نقدی و غیرنقدی بدون هیچ چشم داشتی به ستاد ارسال می شود.

داداش زاده با بیان اینکه آذربایجان شرقی به عنوان اولین استان در ایران به عرصه بازسازی عتبات عالیات در سال ۱۳۸۲وارد و ستاد خودجوش مردمی در تبریز راه اندازی شد، گفت: مردم ولایی و متدین آذربایجان شرقی حتی در دوران جنگ داخلی عراق و حضور گروه های تکفیری در عتبات نیز فعالیت هایی را انجام دادند.

وی فعالیت اصلی ستاد در سال های اولیه تشکیل را جمع آوری نذورات مردمی دانست و خاطرنشان کرد: با فعال شدن دفتر ستاد در تبریز، این نذورات با چاپ قبوض همراه شد و فعالیت های ستاد سایر حوزه های خدماتی از قبیل پذیرایی از زائران ایرانی و خارجی و نیز فعالیت های عمرانی در عتبات را شامل شد.

انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :