oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun
کدخبر : 20497 |

طرح نشاط معنوی در شش بقعه متبرکه نهاوند اجرا می شود


رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نهاوند از اجرای طرح نشاط معنوی از ابتدای تیر ماه سال جاری در ۶ بقعه متبرکه شهرستان خبر داد.

به گزارش بقاع نیوز به نقل از ایکنا، حجت‌الاسلام فیض الله اسد پور، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نهاوند در گفت‌و‌گو با ایکنا از همدان اظهار کرد: طرح نشاط معنوی یکی از ویژه برنامه‌های مهم فرهنگی در امامزاده‌ها و بقاع متبرکه به شمار می‌‌رود.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نهاوند افزود: این طرح هرساله به منظور غنی ‌سازی اوقات فراغت نسل نوجوان و جوان در سطح کشور و در جوار امامزاده‌ها و بقاع متبرکه برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام اسدپور عنوان کرد: استفاده از ظرفیت‌ این کانون‌های معنوی در راستای انس جامعه با معنویات و آموزه‌‌های دینی از برنامه‌های فرهنگی اصلی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور است.
وی با اشاره به اینکه انس انسان با محافل معنوی، زمینه‌ پویایی و پیشرفت را در همه عرصه‌‌ها برای وی فراهم خواهد کرد گفت: تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی و نهادینه کردن ارزش‌‌ها و آرمان‌های دینی و الهی در پیکره جامعه از اهداف برنامه نشاط معنوی است.
رئیس اداره اوقاف نهاوند بیان کرد: این طرح برای دانش ‌آموزان دختر و پسر در رده‌ های سنی هفت تا ۱۸ سال در مقطع ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان اجرا می‌شود.
وی با بیان اینکه آموزش قرآن در رشته های روخوانی، روانخوانی، ترجمه، مفاهیم و حفظ قرآن کریم، اعتقادات و احکام در طرح غنی سازی اوقات فراغت انجام می‌شود، گفت: آموزش‌ها به تناسب سطح و مقطع تحصیلی به شرکت‌کنندگان تدریس می‌شود.
حجت‌الاسلام اسدپور ادامه داد: طرح نشاط معنوی در قالب کلاس‌های قرآنی، تربیتی، اخلاقی، ورزشی و آموزشی با حضور مربیان بومی و اعزامی از حوزه‌‌های علمیه با سر فصل‌های آموزشی و کارگاهی برگزار می‌شود.
رئیس اداره اوقاف نهاوند با بیان اینکه طرح نشاط معنوی در ۶ بقعه متبرکه سطح شهرستان اجرا می شود افزود: این طرح از ابتدای تیر ماه سال جاری آغاز و تا نیمه مرداد ادامه خواهد داشت.
انتهای پیام

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :