oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun
کدخبر : 20129 |

مراسم احیای شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان در مسجد جامع امام رضا(ع) محله نفیس خاوران


شب های ۱۹، ۲۱ و ۲۳ ماه مبارک رمضان، و بنابر برخی از روایات، شب ۲۷ این ماه نیز شب قدر معرفی شده اند. معروف است برخی علمای بزرگوار برای درک این شب، یک سال را روزه و تمام شب های آن سال را نیز احیا گرفته اند. این واقعیت، نشان دهنده اهمیت برجسته و بی نظیر فضیلت شب قدر است.

به گزارش بقاع نیوز، مراسم احیای شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان، با حضور حضرت آیت الله سید باقر آیت میردامادی، نماینده آیت الله العظمی نوری همدانی، استاد اخلاق حوزه علمیه، نویسنده و پژوهشگر حوزوی،و جمع کثیری از مردم در مسجد جامع امام رضا(ع) محله نفیس خاوران برگزار شد.
 آیت الله سید باقر آیت میرداماد،با بیان فضیلت گفت: شب قدر بنابر تصریح قرآن کریم، برترین شب های سال و ارزشمندتر از هزار ماه است، و روایات وارده از پیامبر و اهل بیت(ع) تاکید ویژه ای بر درک این شب داشته اند.
شب های ۱۹، ۲۱  و ۲۳ ماه مبارک رمضان، و بنابر برخی از روایات، شب ۲۷ این ماه نیز شب قدر معرفی شده اند. معروف است برخی علمای بزرگوار برای درک این شب، یک سال را روزه و تمام شب های آن سال را نیز احیا گرفته اند. این واقعیت، نشان دهنده اهمیت برجسته و بی نظیر فضیلت شب قدر است.
“شب قدر” بهترین فرصت برای آمرزش است و هرکس این شب را درک کند، انشالله توبه اش پذیرفته می شود.
بندگان با احیای شب های قدر تجدید عهدی با خداوند می کنند تا دیگر گناه نکنند و بر پیمان خود با خداوند متعال، ثابت قدم باشند.
چند روز از ماه مبارک رمضان مانده است و خوشا به حال کسانی که از تک تک ثانیه ها و تمام لحظات این ماه بزرگ و بی نظیر استفاده کنند.
مردم در شب قدر و در سایر ایام و لیالی شب های قدر برای گشایش امور مردم، رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی کشور و کاهش آسیب های اجتماعی و فرهنگی به ویژه بدحجابی بعضی از خانم ها و ظاهر نامناسب برخی از آقایان دعا کنند.
مسئولان دلسوز کشور در شب قدر و بقیه روزهای ماه رمضان با خداوند عهد ببندند تا برای اجرای احکام شرع و قوانین جاری در کشور و همچنین اجرایی شدن مطالبات حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، تمام کوشش و انگیزه خود را به کار بندند.
رهبر انقلاب اسلامی به عنوان ولی فقیه، نائب عام حضرت امام زمان(عج) هستند، بنابراین عموم مردم و مسئولان باید برای تحقق فرمایشات حکیمانه معظم له در جامعه، همت مضاعف و تلاش جدی داشته باشند.
قرائت دعای معنوی و پرفیض جوشن کبیر، اقامه نماز قضا، مرثیه سرایی در سوگ شهادت حضرت امیرالمومنین علی(ع) و قرآن به سر شدن توسط حضرت آیت الله سیدباقر آیت میردامادی، بخش های دیگر مراسم احیای شب ۲۳ ماه رمضان در مسجد جامع حضرت امام رضا(ع) بود.
شیعیان و محبین اهل بیت(ع) برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه های دینی، فرهنگی، علمی و خدماتی دفتر آیت الله العظمی نوری همدانی و همچنین مسجد جامع حضرت امام رضا(ع) می توانند با شماره های ۰۲۱۳۳۵۴۲۵۳۳، ۰۲۱۳۳۵۱۳۳۸۰،۰۲۱۳۳۷۰۵۱۷۲
تماس بگیرند.
انتهای پیام/

مربوطه به : معارفدین و اندیشهعلمااخبارپایگاهاخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :