Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.

کدخبر : 19764 |

مردم آذربایجان غربی ۱۵ میلیارد ریال برای بازسازی عتبات کمک کردند


رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات آذربایجان غربی گفت: مردم این استان در سال گذشته ۱۵ میلیارد ریال برای بازسازی حرم های مطهر کربلا، نجف، سامرا، کاظمین و سوریه کمک کردند.

سید حسن حسینی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اهدا ۳۵۰ تن سیمان از شهرستان های خوی و ارومیه، ۱۰۰ تخته فرش، ۵۰۰ متر سنگ و یک کیلو و ۲۰۰ گرم طلا نیز از دیگر کمک های مردم استان برای بازسازی عتبات عالیات در این مدت بوده است.
وی ادامه داد: آذربایجان غربی در بازسازی یکهزار مترمربع از صحن عقیله بنی هاشم در کربلا و همچنین یکهزار مترمربع از صحن حضرت زهرا (س) در نجف اشرف مشارکت دارد.
حسینی افزود: ستاد بازسازی عتبات عالیات این استان جمع آوری هفت میلیارد تومان جهت بازسازی بقاع متبرکه در مدت سه سال از ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۸ شمسی را متعهد شده و تاکنون یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از این رقم را جمع آوری و پرداخت کرده است.
حسینی به مشارکت آذربایجان غربی در بهسازی و بازسازی بزرگترین پروژه جهان اسلام اشاره کرد و گفت: بهسازی و بازسازی صحن زیارتی حضرت زهرا (س) در نجف اشرف به عنوان بزرگترین پروژه جهان اسلام رو به اتمام است و در اربعین امسال برای اسکان و پذیرایی از ۱۰۰ هزار زائر آماده می شود.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات آذربایجان غربی افزود: این ستاد برای بهسازی و بازسازی حرم مطهر سامرا نیز اعلام آمادگی کرده و تاکنون یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال برای این امر اختصاص داده است.
حسینی اظهار کرد: آذربایجان غربی در اربعین سال جاری روزانه به ۲۴ هزار زائر اسکان می دهد و از آنان پذیرایی می کند.
وی افزود: در اربعین سال گذشته نیز آذربایجان غربی با صرف سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان هزینه، ۱۴ موکب داشته و روزانه ۳۰ هزار نفر را تغذیه و اسکان داده است.
وی از علاقه مندان به راه اندازی موکب خواست تا برای دریافت مجوز به عتبات عالیات شهرستان ها و مرکز استان مراجعه کرده و با ارائه مدارک لازم پروانه فعالیت دریافت کنند.
به گزارش ایرنا، ستاد عتبات عالیات آذربایجان غربی سال گذشته در امر کمک رسانی برای بازسازی عتبات عالیات رتبه ۱۰ کشوری را به خود اختصاص داد؛ این ستاد در ۱۴ شهر استان دارای نمایندگی است.
همچنین ستاد عتبات عالیات آذربایجان غربی در برنامه سال ۱۳۹۶ تعهد کرده بود تا برای بازسازی عتبات عالیات ۹۰ میلیارد ریال هزینه کند که این امر تحقق یافته است.
انتهای پیام /*

منبع:ایرنا

مربوطه به : دیگر خبرهااخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :