oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun
کدخبر : 19382 |

اجرای طرح آرامش بهاری در امامزادگان و بقاع کشور


این طرح از ۲۵ اسفند تا ۱۴ فروردین در امامزادگان و بقاع متبرکه کشور اجرا می‌شود تا امامزادگان تبدیل به قطب فرهنگی شود.

به گزارش بقاع نیوز، حجت‌الاسلام ولی‌الله عادلی در حاشیه همایش آماده‌سازی و استقبال از طرح نوروزی آرامش بهاری که با حضور مدیران، هیأت امنا و خادمین بقاع متبرکه استان تهران در امامزاده حسن(ع) برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: در ایام نوروز سازمان اوقاف و امور خیریه طرح آرامش بهاری را در امامزادگان و بقاع متبرکه کشور اجرا می‌کند.

وی افزود: اصل طرح آرامش بهاری برگرفته از سخنان گهربار امام خمینی(ره) مبنی بر زندگی توأم با آرامش در امامزادگان و بقاع متبرکه و همچنین تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر قطب فرهنگی شدن آنجاست.

مدیرکل امور اجتماعی و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف تصریح کرد: با نظرسنجی‌های انجام‌شده مردم اعلام رضایت خوبی از اجرای طرح آرامش بهاری کردند.

حجت‌الاسلام عادلی اضافه کرد: ۴۰ میلیون زائر در ایام نوروز در امامزادگان و بقاع متبرکه حضور پیدا می‌کنند و با آنکه اکثر دستگاه‌های اجرایی در این ایام تعطیل هستند اما سازمان اوقاف و امور خیریه در جهت خدمت‌رسانی به مردم تلاش می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: طرح آرامش بهاری از ۲۵ اسفند تا ۱۴ فروردین در امامزادگان و بقاع متبرکه برگزار می‌شود ضمن اینکه تلاش داریم تا فضای معنوی و مناجات‌خوانی و برنامه‌های فرهنگی خاصی را در این ایام با حضور ۳ هزار روحانی و مبلغ اجرا کنیم.

مدیرکل امور اجتماعی و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف گفت: برپایی غرفه‌های کودک و نوجوان و پاسخ به سوالات شرعی و اطعام زائریان در جوار امامزادگان و بقاع متبرکه از دیگر برنامه‌های طرح آرامش بهاری است.

حجت‌الاسلام عادلی تأکید کرد: جلسات توجیهی طرح آرامش بهاری برای مدیران آستان‌ها و هیأت امنا‌های آن برگزار شده و یا می‌شود.

وی در پایان گفت: در خیمه‌های معرفت،‌ غرفه‌ای مخصوص کودکان و نوجوانان برپا شده و تلاش داریم تا از مبلغین متخصص در این خصوص بهره بگیریم.

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :