کدخبر : 19240 |

دفن اموات شهر در روستا


شهردار قرچک با بیان اینکه تنها آرامستان شهر جوابگوی نیازها نیست ازتدفین اجباری اموات خانواده های شهری در روستاها خبرداد.

به گزارش بقاع نیوز، محسن شریف در مصاحبه ای اختصاصی با صدا و سیماا گفت: یکی از مشکلات ۲۳۰ هزار نفر ساکن در مناطق شهری قرچک نبود مکان مناسب برای دفن مردگان است .

وی حل سریع این مشکل را از خواسته های اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری دانست وافزود: توافق های اولیه در حضور استاندار تهران برای در اختیار قرار دادن یک قطعه زمین به شهرداری صورت گرفته است.

شهردارق قرچک تاکید کرد بخش عمده ای از طرح ساخت آرامستان عمومی در قرچک تا اواسط ۹۷ تکمیل خواهد شد.

شهرستان قرچک با بیش از ۲۷۰ هزار نفر جمعیت ، فاقد آرامستان عمومی است و صحن امامزادگان روستاهای این شهرستان تنها محل دفن اموات است.

این شهرستان در آذر۹۱  با تصویب هیأت وزیران دولت دهم از ورامین جدا و به شهرستانی مستقل تبدیل شد .در سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ ،  جمعیت آن از ۲۷۰هزار نفر هم گذشت.

با وجود تلاش های صورت گرفته برای رفع کمبود زیرساخت های قرچک ، این شهرستان از داشتن آرامستان عمومی محروم است و افرادی که عزیزی را در این شهرستان از دست داده اند ، برای دفن اموات خود مجبورند که به شهرهای اطراف و یاتهران مراجعه کنند و یا از معدود قبور موجود در صحن امامزادگان مدفون در روستاهای قرچک استفاده کنند.

هم اکنون به غیر از صحن مطهر امامزاده ابراهیم ولی آباد ، بی بی زبیده زیباشهر قرچک امامزاده عبدالله روستای داودآباد، جای دیگری برای دفن اموات وجود ندارد ، اماکنی که ظرفیت آن ها نیز به دلیل محدودیت فضا درحال پر شدن است و به دلیل هزینه های بالا ، بسیاری از خانواده ها توان تأمین قبر در آن ها را ندارند.

قرار گرفتن صحن این امامزادگان در بافت مسکونی که به دلیل گسترش روستاها صورت گرفته ، مشکلاتی را برای ساکنین این منطقه به وجود آورده است.

با وجود آن که در سال های گذشته ، شهرداری قرچک مکانی را در جنوب شهرستان برای احداث آرامستان عمومی در نظر گرفته بود اما این مهم تا کنون محقق نشده و مردم این شهرستان کماکان برای دفن اموات خود با مشکل مواجه هستند.

قرچک در ۲۵ کیلومتری جنوب شرق تهران  است.

(نقل از خبرگزاری صدا وسیما)

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :