Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.

کدخبر : 17907 |

حرم حضرت فاطمه فقیهه س معروف به “دارالشفاء آل محمد” با بیش از یک میلیارد نذورات مردمی فاقد امکانات رفاهی


حرم با صفای حضرت فاطمه فقیهه س بنت موسی بن جعفر ع بزنجان با بیش از یک میلیارد نذورات مردمی و داشتن ۱۵۰۰۰۰ هزار زائر فاقد هرگونه امکانات رفاهی می باشد

مدیر حرم مطهر حضرت فاطمه فقیهه س در گفت و گو با خبرنگار بقاع نیوز، موقعیت عالی،طبیعت بسیار سبز وزیبای منطقه را بعنوان یکی از جاذبه های خاص این حرم مقدس عنوان کرد و گفت: آب وهوای بسیار مطبوع ولذت بخش این منطقه آن رابه “بهشت جنوب “معروف کرده است و هرساله بیش از ۱۵۰۰۰۰ هزار زائر از سراسر کشور و استانهای همجوار به زیارت حرم این بی بی بزرگوار که به جهت کرامات بی شمار وشفای هزاران بیمار صعب العلاج ولا علاج معروف به “دارالشفاء آل محمد” می باشد مشرف می شوند.
احمد موسوی با بیان نارضایتی مردم از وضع موجود  وعدم امکانات رفاهی مناسب در امامزاده گفت:   باتوجه به حضور گسترده مردم  از نقاط مختلف و اهدای نذورات مردمی جهت  ابادانی حرم ، متاسفانه به دلیل جمع آوری نذورات توسط اداره اوقاف استان کرمان و بدون توجه به نیازهای حرم مطهر با فقدان امکانات رفاهی از جمله سرویسهای بهداشتی مناسب، زائرسرا،اشپزخانه،کمپ وپارکینگ، و دیگرخدمات رفاهی نظیر پارک ،بوستان وبازارچه توقف زائرین روبرو هستیم.
وی در ادامه افزود: گرچه انتظارات مردم از وضعیت نامناسب امامزاده به حق است اما از پاسخ به سوالات  مردمی عاجزیم وما مانده آیم وشرمندگی زائرین که هر روزه میپرسند نذورات حرم مطهر چه می شود? وکجا هزینه میگردد.?
 مدیر حرم بی بی فاطمه فقیه با اشاره به کوتاهی مسئولین اداره کل اوقاف استان کرمان  در خصوص  مهیا نکردن زیر ساخت های لازم جهت حضور گسترده زایرین ومهمانان عزیز در این حرم مطهر گفت: با توجه به موقعیت بسیار عالی منطقه، مسئولین کم لطفی  زیادی نسبت به حرم این بانوی بزرگوار داشته و اقدامی جهت رفاه حال زائرین ومیهمانان نوروزی انجام نداده اند وتمام هم وغم آنها جمع آوری نذورات حرم مطهر است و دغدغه ای برای تعمیر وتکمیل ساختمان حرم مطهر را ندارند.

احمدی با بیان این مطلب که بنابر اعلام اداره کل اوقاف استان کرمان از سال ۹۰تابه حال بیش از یک میلیارد تومان نذورات مردمی از ضریح تخلیه شده خاطر نشان کرد: اما متاسفانه کار عمرانی چندانی  صورت نگرفته است و تنها مقدار کمی نظیر گچ کاری،برق،کاشیکاری وساخت سرویسهای بهداشتی جدید انجام شده که متاسفانه همگی  به صورت ناقص رها شده است.

وی افزود:درسال جاری خادمین حرم مطهر با دست خالی حداقل امکانات را نظیر بوستان علی صالح،چند واحد سوپر مارکت واجاره یک باب مدرسه از اداره آموزش وپرورش شهرستان جهت اسکان زایرین را فراهم نموده اند اما با توجه به کثرت زایرین جوابگوی نیاز این عزیزان نیست لذا چشم انتظار لطف ویژه وهمراهی سازمان محترم اوقاف و امور خیریه کشور هستیم.
 این مدیر عاشق و دلسوز اهل بیت علیهم السلام در پایان ازمسئولین محترم استان کرمان،استاندار محترم کرمان. نمایندگان محترم استان وشهرستان در مجلس شورای اسلامی،فرماندار محترم،مدیر کل محترم اداره کل اوقاف وامور خیریه واداره کل میراث فرهنگی درخواست کرد: با پذیرش این واقعیت که تنها عامل پیشرفت شهرستان مظلوم بافت حضور گسترده زایرین حرم مطهر حضرت فاطمه فقیهه س بنت موسی بن جعفر ع می باشد وی و جمیع عزیزان و دست اندرکاران را در تکمیل وتجهیز هرچه سریعتر امکانات رفاهی این حرم جهت زائرین عزیز یاری فرمایند.
وی نیازمندیهای اولیه حرم مطهر را احداث زایر سرا در دامنه کوه زیبای علی صالح روبروی حرم مطهر،احداث هرچه سریعتر سرویسهای بهداشتی جدید در بوستان علی صالح با توجه به توقف زایرین در این نقطه ،احداث هرچه سریعتر پل پشت حرم مطهر جهت تردد،مهار نمودن حرم مطهر با توجه به قرار گرفتن در کنار رودخانه ورها بودن پشت حرم مطهر،راه اندازی هرچه سریعتر بازارچه سنتی پنجشنبه بازار،احداث آبشار علی صالح وتکمیل بوستان علی صالح عنوان کرد وگفت: آماده نمودن حرم بی بی فاطمه فقیهه س میتواند مهمترین عامل جذب گردشگر در شهر بافت باشد.
  خبرنگار:مریم کتابچی

 

مربوطه به : اجتماعیمیراث و گردشگریسیر و سفراخبار ویژهاخبارپایگاهاخباربقاع متبرکهاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

  1. علی کیخا گفت:

    بنده از سیستان به این حرم مطهر آمدم و از نزدیک شاهد فقدان امکانات اولیه و مظلومیت و غریبی این بی بی بزرگوار بودم انشالله که با همت مسئولان این شهرستان این حرم مطهر به جایگاه اصلیش که حقیقتا قم جنوب است برگردد چون ایشان خواهر حضرت معصومه هستند وصاحب کرامات فراوان میباشند.

دیدگاه شما :