کدخبر : 19212 |

برگزاری جشن عید سال نو مادران و پدران شهید ارمنی و مسیحی درجوار آستان مقدس امام زاده صالح(ع)


برای اولین بار در سالهای بعداز جنگ تحمیلی اتفاقی بزرگ رخ داد و مادران و پدران شهید ارمنی و مسیحی در مکانی اسلامی شب عید خودشان را در کنار مادران و پدران و همسران شهید مسلمان گذراندند.

(اقلیت مسیحی، هم ارامنه و هم آشوری، سربلند بیرون آمد در انقلاب و جنگ. به‌عنوان یک ایرانی وفادار عاقل بصیر شجاع)
حضرت امام خامنه ای ۹۴/۱۰/۶
به گزارش خبرنگاربقاع نیوز،فرزندان شهید، بازهم میزبان شایسته ای شدند برای خانواده های شهید و ایثارگر از انقلاب و جنگ و ترور و مدافع حرم، تا بیست و هشتمین محفل ترویج و نشر راه شهدا را متبرک به تجلیل از خانواده های شهید دی ماه همچون ستاری، علیمحمدی، یاسینی، اردستانی، افشاریان، قلیچ خانی،و… نمایند.

از آنجا که تکریم همدل ها و همدرد ها ملموس و ارزشمند تر است، برای اولین بار در سالهای بعداز جنگ تحمیلی اتفاقی بزرگ رخ داد و مادران و پدران شهید ارمنی و مسیحی در مکانی اسلامی شب عید خودشان را در کنار مادران و پدران و همسران شهید مسلمان گذراندند و دعوت فرزندان شهدا را پذیرا شدند.

اشک هایی که خانواده های شهید مسلمان و مسیحی باهم ریختند و لبخند هایی که همبستگی الهی و اتحاد ملی را محکم تر کرد. چقدر زیبا بود که اینبار دلسوختگانی از جنس خودشان بعداز چندین سال دوری، تبریک و سرسلامتی عید میلاد را تقدیم ایثار و صبر بهترین های این کشور از جنس مسیحیت کردند.

همانطور که ارامنه عزیز ایرانی در دوران انقلاب و جنگ، یار امام خمینی ره و رهبری معظم بوده و برای حفظ اسلام و وطن، عزیزان خود را فدا کردند و ایثارگران آنها غریبانه شکیبایی نمودند و گاهی از یادشان مغفول ماندیم. اما این بارفرزندان شهید بجای دیدار در منزل، آنها را به بزرگترین اجتماع خانواده های شهید دعوت کردند و در نهایت با رضایت و امید به دیدار مجدد وداع کرده و راهی برگزاری جشن عید سال نو شدند.
از دیگر برنامه های بیست و هشتمین مراسم ماهانه هیات، تجلیل و تکریم جانباز سرافراز و مداح عزیز حاج یونس حبیبی بود که سالهای نه چندان دور، نغمه های وی سر زبان ها بود و اینک با سختی ناشی از اثرات شیمیایی مدح میکند و بعد غریبانه به بستر بیماری بازمیگردد.

این محفل با مدیحه سرایی حاج یونس حبیبی و حاج محمد اشراقیان منور به زیارت عاشورا و مرثیه اهل بیت س گردید سپس امیر سرتیپ جهانشاهی معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی در فضایل ایثارگران و ارزش راه شهدا ایراد سخنرانی کردند.

در این مراسم چهره های بنامی همچون دکتر جعفری (مدیرعامل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس)، سردار انصاری، سردار مشایخی، و هنرمندانی از جمله امیر جعفری (بازیگر)، علی مشهدی (بازیگر)، مهرداد جلوخانی (صداگذار مطرح سینما)، حضور داشتند.

انتهای پیام/

خبرنگار:مریم قرائی

عکاس:علی مومنی

 

 

مربوطه به : معارفشهدااخبار ویژهاخبارپایگاهاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :