oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun fuck google fuck google
کدخبر : 19051 |

آمادگی دفتر مراجع معظم تقلید جهت پاسخگویی سوالات و شبهات/نشر معارف دین با زرورق های سیگار/ ویژه برنامه ای ابتکاری در سالروز شهادت امام صادق(ع)


فرهیختگان، پژوهشگران و نویسندگان و همچنین سایر گروه های مردم می توانند با مراجعه به دفاتر مراجع معظم تقلید از جمله دفتر آیت الله العظمی حکیم، سوالات و شبهات خود را مطرح کنند،


به گزارش خبرنگار دین و اندیشه بقاع نیوز،حجت الاسلام والمسلمین روحانی دزفولی، با بیان اینکه فرهیختگان، پژوهشگران و نویسندگان و همچنین سایر گروه های مردم می توانند با مراجعه به دفاتر مراجع معظم تقلید از جمله دفتر آیت الله العظمی حکیم، سوالات و شبهات خود را مطرح کنند، گفت: آماده ایم با برگزاری کلاس های عقیدتی، فرهنگی، اخلاقی و اجتماعی، پاسخگوی سوالات مردم به ویژه جوانان و رفع شبهات آنان باشیم.

حجت الاسلام  والمسلمین سیدحسین روحانی پور دزفولی؛ مسئول دفتر آیت الله العظمی سیدمحمدسعید حکیم از مراجع معظم تقلید با بیان اینکه فعالیت دفاتر مراجع معظم تقلید، اثر سازنده و موثری در جذب افراد به معارف قرآن و اهل بیت عصمت و طهارت(ع) دارد، گفت: سال ۱۳۸۹ با درخواست حجت الاسلام والمسلمین سیدریاض حکیم؛ فرزند آیت الله العظمی سیدمحمد سعید حکیم و همچنین تلاش های بنده، اقدام به تاسیس دفتر این مرجع معظم تقلید در تهران کردیم.

این استاد سطوح عالی حوزه علمیه با بیان اینکه هدف از تاسیس این دفتر، اشاعه و نشر آموزه های قرآن و عترت(ع) است و کنون تلاش بسیار در این راستا داشته ایم، خاطرنشان کرد: با آغاز غیبت کبری امام زمان (عج)، مردم باید به علما مراجعه نمایند بنابراین برای تسهیل و تسریعِ ارتباط مردم با علما، دفاتری در شهرها و کشورهای مختلف جهان تاسیس می شود و به همین ترتیب برای ارتباط آسان تر مردم با آیت الله العظمی حکیم و اطلاع از نظرات و فتاوای معظم له، دفتر این مرجع تقلید در تهران تاسیس شد.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی دزفولی با بیان اینکه این دفتر، صبح ها از ساعت ۸ تا اذان ظهر و بعدازظهرها از ساعت ۱۵ و ۳۰ تا نماز مغرب، آماده پاسخگویی به سوالات شرعی و شبهات مردم است، اظهار داشت: پنجشنبه هر هفته، مجلس روضه ای در این دفتر برپا و همچنین در ایام شهادت امام سجاد (ع) و ایام فاطمیه، مجالس ویژه ای صبح ها در دفتر این مراجع معظم تقلید برگزار می شود.

ویژه برنامه ای ابتکاری در سالروز شهادت امام صادق(ع)

مسئول دفتر آیت الله العظمی حکیم در تهران گفت: به ابتکار این دفتر در روز شهادت امام صادق (ع) دسته عزاداری علما و روحانیون برپا می شود که الحمدالله آنچنان مورد استقبال قرار گرفته که چند بار از سوی رسانه ملی ایران و خبرگزاری های مهم کشور، اخبار و گزارش های آن منتشر شده است.

 

این کارشناس حوزوی با بیان اینکه آیت الله العظمی سیدسعید حکیم، نوه بزرگِ دختری مرحوم آیت الله سیدمحسن حکیم است، خاطرنشان کرد: برخی از علما و مراجع به خوبی به جامعه علمی و فرهنگی معرفی نشده اند که یکی از آنها آیت الله العظمی سیدمحمد سعید حکیم؛ مرجع تقلید شیعه ساکن نجف اشرف است که صاحب تالیفات بسیاری در زمینه های فقه، قضا، اصول، اخلاق و … هستند.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی دزفولی ادامه داد: آیت الله العظمی سیدمحمد حکیم سه دفتر در ایران دارند: دفتر قم به مسئولیت حجت الاسلام والمسلمین ریاض حکیم؛ اصفهان به مسئولیت سیدمحمدحسین سجاد اصفهانی؛ و تهران به مسئولیت بنده.

نشر معارف دین با زرورق های سیگار

این استاد سطوح عالی حوزه علمیه در ادامه با اشاره به شخصیت علمی و اخلاقی برجسته آیت الله العظمی حکیم، به نقل خاطره ای جالب پرداخت: آیت الله حکیم که سالها در زندان صدام محبوس بودند از زندانیان می خواستند که زرورق های سیگار خود را به ایشان بدهند تا بتوانند مطالب علمی را روی آنها مرقوم فرمایند و ایشان بسیاری از کتبشان را در چنین وضعیتی در زندان نوشتند.

وی افزود: هدف اصلی دفتر آیت الله العظمی حکیم، روشنگری مردم خاصه نسلی جوانی است که در معرض گردبادهای عقیدتی قرار گرفته اند و امیدواریم مصداق این کلام پیامبر باشیم که «اگر به وسیله شما یک نفر هدایت شود از تمام آن چیزی که آفتاب بر آن می تابد و یا باران بر آن می بارد، بالاتر است».

مسئول دفتر آیت الله العظمی حکیم در تهران با اشاره به اینکه هر هفته از شنبه تا چهارشنبه، دروس حوزوی در این دفتر برگزار می شود، خاطرنشان کرد: من و حجت الاسلام والمسلمین حیدری، مُدرسِ دروس سطوح عالی حوزوی در این دفتر هستیم.

 وی درباره انگیزه خود از برگزاری کلاس های حوزوی در این دفتر گفت: بنده اعتقاد دارم اگر اهل علم صرفا مشغول کار اجرایی شوند متضرر خواهند شد لذا همه روزه در دفتر آیت الله العظمی حکیم در کنار انجام امور معمول دفاتر مراجع، دروس حوزوی نیز تدریس می شود.

 توزیع صدها کتاب ارزشمند میان مردم

این کارشناس حوزه دین و فرهنگ اسلامی ادامه داد: از زمان افتتاح این دفتر تاکنون صدها جلد کتاب فقهی، اصولی، عقیدتی، اخلاقی و احکام در میان طلاب، ائمه جماعت و شخصیت های علمی توزیع کرده ایم و همچنین به طلاب ثابت دروس مکاسب و رسائل، شهریه و به صورت متفرقه به اهل علم و مردم نیازمند کمک های مالی اعطا می شود.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی دزفولی با اشاره به اینکه از جوانان دانشگاهی و دبیرستانی تقاضا داریم به دفاتر مراجع معظم تقلید از جمله دفتر آیت الله سیدمحمدسعید حکیم مراجعه کنند، اظهار داشت: ما آمادگی این را داریم که با برگزاری کلاس های عقیدتی و اخلاقی پاسخگوی سوالات مردم خاصه نسل جوان باشیم.

گفتنی است، علامندان برای کسب اطلاعات تکمیلی از برنامه ها و فعالیت های دفتر تهرانِ آیت الله العظمی حکیم می‌توانند با شماره های ۰۹۱۲۴۵۹۶۴۱۳ و ۳۳۰۰۱۰۷۵ تماس بگیرند. همچنین دفتر آیت‌الله العظمی حکیم در تهران، در خیابان ۱۷ شهریور، نرسیده به میدان خراسان، کوچه نورمهدی واقع شده است.

انتهای ییام/

مربوطه به : معارفدین و اندیشهاخبار ویژهاخبارپایگاهاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :