کدخبر : 18833 |

ایران غرق در نور و شادی


همزمان با فرا رسیدن عید غدیر خم، شهرهای ایران اسلامی غرق در نور و شادی شد.

به گزارش بقاع نیوز از سراسر کشور دیروز مردم ولایت‌مدار کشورمان با برپایی جشن و سرور و شادی و همچنین با پخش نقل و شیرینی و شربت یکبار دیگر به جهانیان ثابت کردند که ملت ما عاشقان ولایت و امامت هستند.
دیروز همچنین همزمان با عید سعید غدیر مردم و زائران بارگاه منور رضوی با توزیع شیرینی و شربت و آذین‌بندی معابر این عید بزرگ اسلامی را جشن گرفتند.همچنین در شب عید غدیر نقاره‌زنان بعد از اقامه نماز مغرب و عشاء در نقاره‌خانه حرم مطهر امام رضا(ع) رو به سوی گنبد طلایی حرم، نوای عید غدیر را نواختند و صدای شور و شادی ارادتمندان خاندان عصمت و طهارت(ع) را در شهر طنین‌انداز کردند.
بنابر همین گزارش دیروز مردم ولایت‌مدار قم نیز با حضور در بیت مراجع، مساجد، تکایا و هیئت‌های مذهبی و همچنین حرم حضرت معصومه(س) با برپایی جشن و سروری بیکران یا مولا علی(ع) سردادند.به گزارش خبرگزاری مهر هنرمندان کرمانشاهی مراسم بازسازی واقعه غدیرخم را بمناسبت عید غدیر در شهرهای کرمانشاه، صحنه، هرسین، کنگاور، سنقر و کلیایی، دالاهو،‌گیلانغرب و اسلام‌آباد غرب برگزار کردند.
مراسم واقعه غدیر در شهر کرمانشاه در زمینی در کنار حوزه علمیه امام خمینی(ره) بازسازی شد و حدود ۳۰۰ نفر، ۷ شتر و ۱۵ رأس اسب بکارگیری شد که بیش از ۵ هزار نفر به تماشای این واقعه تاریخی نشستند.بنابراین گزارش دیروز همچنین واقعه غدیر خم در زنجان نیز بازنمایی شد.فرمانده سپاه ناحیه زنجان گفت: واقعه غدیر خم در ۴ سانس برای شهروندان زنجانی بازنمایی شد. سرهنگ ابوالفضل طهماسبی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر افزود: ۵۰۰ هنرمند و هنرور در قالب کاروان امام حسین(ع) در بازسازی واقعه غدیرخم ایفای نقش کردند.وی ادامه داد: هدف از بازنمایی، زنده کردن این واقعه مهم و عظیم غدیر خم بعنوان عید بزرگ مسلمانان و شیعیان و انتقال فرهنگ ولایت‌پذیری و آشنایی هر چه بیشتر و بهتر مردم بویژه نسل جوان با این خطبه مؤثر و سازنده است.
طهماسبی با بیان اینکه تشریح و تبیین فلسفه و جایگاه غدیر و ولایت و بازگویی جامع و کامل خطبه غدیر از برنامه‌های این بازنمایی است گفت: بازنمایی واقعه غدیر خم صبح و عصر روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه در جنب جمعه بازار زنجان برگزار شد.

انتهای پیام

(نقل از کیهان)

مربوطه به : اخبار ویژهاخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :