کدخبر : 18801 |

اوقاف ادارات بدهکار موقوفات را به دستگاه قضا معرفی کند/ مدیران در پرداخت حق و حقوق موقوفات استنکاف نکنند


اوقاف ادارات بدهکار موقوفات را به دستگاه قضا معرفی کند/ مدیران در پرداخت حق و حقوق موقوفات استنکاف نکنند

به گزارش بقاع نیوز، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری‌جناسمی مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران بعد از ظهر امروز با حجت‌الاسلام محمدعلی تقوی‌فرد رئیس‌کل دادگستری مازندران دیدار کرد.

رئیس‌کل دادگستری مازندران در این دیدار از آمادگی قوه قضائیه برای احقاق حق و حقوق موقوفات خبر داد و گفت: اوقاف دستگاه‌ها و ادارات بدهکار موقوفات را به دستگاه قضائی معرفی کند.

حجت‌الاسلام محمدعلی تقوی‌فرد اظهار کرد: مدیران دستگاه‌هایی که نسبت به احقاق و پرداخت حق و حقوق موقوفات استنکاف می‌کنند باید در دینداری آنها شک کرد.

وی با بیان اینکه دستگاه قضائی نسبت به احقاق حق و حقوق موقوفات قاطعیت کامل دارد، افزود: دستگاه قضا پشتوانه محکمی برای موقوفات است.

رئیس‌کل دادگستری مازندران با بیان اینکه اوقاف باید شفاف‌سازی دقیقی نسبت به موقوفات خود در مازندران داشته باشد، تصریح کرد: اموال موجود در کشور یا املاک یا انفال و یا موقوفه هستند که از این سه حالت خارج نیستند.

تقوی‌فرد گفت: اوقاف به‌عنوان متولی موقوفات نسبت به شناسایی اراضی خود اهتمام جدی داشته باشد و حدود و ثغور موقوفات را مشخص نماید تا مردم دچار سردرگمی نباشند.

حجت‌الاسلام حیدری مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در این دیدار از حمایت‌های دستگاه قضائی و دادگستری مازندران از موقوفات استان قدردانی کرد.

انتهای پیام/

(نقل از خبرگزاری فارس مازندران)

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :