Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.

کدخبر : 11739 |

تنها وسیله‌ای که می تواند ما را در فراز و نشیب‎های زندگی یاری کند و ما را از مشکلات نجات دهد قرآن و اهل بیت(ع) هستند


لطف خداوند متعال،علاقه و پای‎بندی مادرم به قرآن و شرکت در جلسات قرآنی باعث پیوند من با قرآن شد.

سمیه زنگنه، دارای مدرک لیسانس زیست شناسی،طلبه حوزه مکتب نرجس زاهدان که  با وجود داشتن دو فرزند موفق به حفظ کل قرآن می شود در گفت و گو با خبرنگار بقاع نیوز می گوید:

من تقریباً از سال ۱۳۷۸ حفظ قرآن را شروع کردم و از آنجا که در حال تحصیل بودم و سپس ازدواج کردم مدت حفظم طول کشید ولی در نهایت موفق به حفظ کل قرآن کریم شدم و هم اکنون چهارمین سال تدریس حفظ قرآن در جامعه القرآن زاهدان را پشت سر می گذارم.

عامل مهم موفقیت خودتان در زمینه حفظ قرآن را چه می‏دانید؟

در وهله اول لطف خداوند متعال و همچنین علاقه و پای‎بندی مادرم به قرآن و شرکت در جلسات قرآنی باعث پیوند من با قرآن شد. حضور در این جلسات و به ویژه تشویق شدن در آنها به جهت حفظ آیت الکرسی و سوره‏های کوچک قرآن موجب شد خیلی بیشتر به سمت قرآن جذب شوم.

لطفاً سابقه خود را در مسابقات قرآنی و رتبه‎هایی که کسب کردید بیان بفرمایید.

برای من حضور مؤثر در خانواده و رسیدگی به فرزندان در اولویت نخست و شرکت در مسابقات در اولویت‎های بعدی زندگی ام قرار دارد و به همین جهت تنها در چند دوره در مسابقات قرآنی اوقاف و امورخیریه و تبلیغات اسلامی استان شرکت کردم و به لطف خدا حائز رتبه‎های برتر این مسابقات شدم.

تاکنون ۲ مرتبه در مسابقات تبلیغات اسلامی، ۲ الی ۳ مرتبه در مسابقات اوقاف و یک مرتبه در مسابقات دارالقرآن امام علی(ع) شهرستان زاهدان به مرحله کشوری راه یافتم که به علت اشتغال به بحث رسیدگی به فرزندان، تنها ۲ مرتبه در مرحله کشوری شرکت کردم.

نظر و پیشنهاد شما در مورد فعالیت‎های قرآنی اوقاف و امورخیریه استان چیست؟

به نظر من در بحث فعالیت‏های قرآنی یکی از مهم‏ترین مسائل، توجه به کودکان است و خوشبختانه اداره اوقاف و امورخیریه استان همت بسیار خوبی در اعزام مربیان قرآنی مدارس به تهران جهت گذراندن مراحل تکمیلی و تخصصی قرآن داشتند و این بسیار جای قدردانی دارد.

البته در زمینه کار قرآنی برای کودکان هر چقدر پیش برویم باز هم کم است و هیچ وقت نباید دست از تلاش برداشت.

از آنجا که بچه ها بیشترین وقت خود را در مدارس طی می‏کنند آموزش قرآن و ایجاد فضای قرآنی در مدارس از اهمیت بالایی برخوردار است البته باید از سوی دیگر به خانواده‎ها نیز در این زمینه آگاهی لازم را بدهیم.

غالب مردم جامعه ما، مخالف دین نیستند بلکه بی خبر و غافل از دین هستند بنابراین ما همان طور که به قرآنی کردن مدارس توجه می‎کنیم باید به قرآنی کردن و آگاه ساختن خانواده‏ها نیز توجه کنیم و لذا پیشنهاد می‎شود مراکز قرآنی و به ویژه اوقاف و امورخیریه در این خصوص نیز وارد عمل شوند.

همچنین اوقاف استان در زمینه مسابقات قرآن تاکنون بسیار موفق عمل کرده به طوری که اکثر فعالین قرآنی استان موفقیت‎های خود را مدیون همین مسابقات هستند

اگر صحبت پایانی را بفرمایید.

تنها وسیله‌ای که می تواند ما را در فراز و نشیب‎های زندگی یاری کند و ما را از مشکلات نجات دهد قرآن و اهل بیت(ع) هستند.

ما باید با عمق و حقیقت قرآن آشنا شویم؛ هرکس جرعه‏ای از دریای بی‎کران معارف قرآنی را بنوشد سراغ چیز دیگری نمی‎رود و ان شاء الله که بتوانیم ذره‏ای از قرآن را به کام همگان بچشانیم.

خبرنگار:بهشته سامعی

انتهای پیام/

مربوطه به : اخبار ویژهاخبارپایگاهاخبارقرآنیاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :