oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun fuck google fuck google melih siker
کدخبر : 18193 |

برای شناسایی موقوفات به کمک افراد مطلع نیاز داریم


مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد گفت: برای امر شناسایی موقوفاتی که هیچ گونه اطلاعاتی ازآنها در سامانه جامع موقوفات کشور وجود ندارد نیازمند کمک افراد مطلع هستیم .

به گزارش بقاع نیوز، حجت الاسلام حسین زارع زاده صبح امروز ۱۱ اردیبهشت ماه در گفتگویی اظهار داشت: با توجه به قدمت برخی موقوفات و تحولات اجتماعی و اقتصادی که گاهی منجر به تصرف و یا از رونق افتادن و فراموش شدن رقبات وقفی می گردد اداره حقوقی ثبتی نسبت به شناسایی موقوفاتی که در اثر گذر زمان فراموش شده اند اقدام می کند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد رسالت شناسایی موقوفات را یکی از اصلی ترین رسالت ها برشمرد و افزود: این طرح با هدف حفظ، تثبیت و صیانت از حقوق موقوفات گذشتگان خیر اندیش و بازگرداندن موقوفاتی که در گذر زمان از وقفیت خارج شده اند ، هر ساله از ابتدای سال با قوت صورت خواهد گرفت.

وی ابراز امیدواری نمود : انشالله در سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال بتوان با شناسایی ، احیا و بهره وری موقوفات نسبت به کارگشایی و خدمت رسانی که در ذات وقف نهفته است ، اقدام کرد.

زارع زاده افزود: به عنوان مثال در سال گذشته از محل عواید موقوفات استان ۲۰ جهیزیه شامل اصلی ترین لوازم مورد نیاز زوج های جوان تهیه و اهدا شد که اگر این دست موقوفات با احیا به  بهره وری اقتصادی  برسد این میزان افزایش خواهد یافت.

این مقام مسئول افزود: در حقیقت و ذات وقف،  گره گشایی از مشکلات وجود دارد حتی در موقوفاتی که برای ترویج معارف دینی و روضه خوانی سید الشهدا (ع) صورت گرفته به نوعی با پشتوانه اقتصادی وقف معرفت افزایی نسبت محتوای دین که خود نوعی گره گشایی از شبهات است ، صورت می گیرد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان یزد در پایان از افرادی که به هر نحو اطلاعی از موقوفات یا اسناد و وقفنامه های قدیمی دارند درخواست کرد با مراجعه به ادارات اوقاف و امور خیریه سراسر استان، متولیان وقف را نسبت به حفظ و صیانت از این میراث معنوی و مادی گذشتکان یاری نمایند که ارزش این کار نیز کمتر از وقف کردن نخواهد بود.

انتهای پیام/

مربوطه به : اخبارپایگاهاخبار وقفاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :