کدخبر : 18028 |

طرح هزار گل هزار صلوات وکاشت گیاهان دارویی در جوار امامزاده احمد ع شهر نطنز


با اجرای طرح هزار گل هزار صلوات و کاشت گیاهان دارویی امامزاده احمد ع به قطب گردشگری مذهبی شهر نطنز تبدیل می گردد

محمدکرمی در گفت وگو با خبرنگار بقاع نیوز،  ضمن اشاره به پیشینیه وشکل گیری شهر تاریخی نطنزگفت: ساختارخاص این شهربراساس محور آیینی ومذهبی باعث شد تا بعنوان انتخاب بهترین الگو، اجرای طرح هزار گل هزار صلوات را از جوار امامزادگان آغاز نماییم.

این کارشناس گیاهان دارویی خاطر نشان کرد: اجرای این طرح در جوار امامزادگان علاوه برایجاد مناظر زیبای امامزادگان، نشاط اجتماعی زائرین وافزایش ظرفیت گردشگران ،ایجاد ظرفیت برای روستاییان ،تهیه محصولات و فراورده های گیاهی و کسب در آمد زایی برای امامزادگان را نیز به همراه دارد.

محمدکرمی وجود امکانات مناسب در بقاع متبرکه را بهترین پتانسیل برای کاشت گل وگیاه و تبدیل امامزادگان به گلستان عنوان وتصریح کرد:  امامزاده احمدع با موقعیت مکانی،امکانات مناسب و بویژه مدیریت جهادی،توانمند و همراه بهترین گزینه برای اجرای این طرح بوده است.

وی افزود: تاکنون بیش از پنج هزار گل عطری شاه عباسی، نسترن و گل محمدی و درخت مقاوم به کم آبی در این امامزاده درسه تپه مرتفع و مشرف بر اتوبان اصفهان نطنز کاشته شده است و بزودی امامزاده احمد ع به یک گلستان تبدیل خواهد شد.

مدیر آستان مقدس امامزاده احمد ع، کاشت بذر بادام کوهی در سه یال مشرف به اتوبان کاشان اصفهان در امامزاده  با همکاری اداره تبلیغات و منابع طبیعی و تنی چند از مداحان نطنز، کاشت گیاهان دارویی مقاوم به کم آبی دو یال مشرف به اتوبان حد فاصل بوستان گلهای شهدا تا کبوترخانه  به وسعت هزار متر توسط آقای کچویی و نصب اتیکت های آشنایی برای شناخت بیشتر خانوادها دردهه اخر بهمن۹۵ ،را ازجمله برنامه های اجرا شده در راستای کشت و تولید داروهای گیاهی در این امامزاده برشمرد.

  محمد ابراهیمی با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده  افزود: ما با مشارکت خوب اقشار مختلف مردمی و بااجرای طرح های مختلف،طرح درخت من،کاشت و نامگذاری درختان  برای اولین بار در سال  ۱۳۹۵ با هدف زنده نگهداشتن نام ویاد خیرین اجرای طرح نیاکان، در راستای هزار گل هزار صلوات با کاشت بیش از۵۰۰۰ هزار گلهای معطر محمدی و یاس عباسی و نسترن توسط خانواده ها به یاد نیاکان،بوستان گلهای معطرشهدای نطنز، به مناسبت یادمان۱۴۲ شهید شهرستان و هشت شهید سرافراز روستای خفر در هشت تپه کنار امامزاده مشرف به اتوبان، توانستیم در پرسه زمانی کوتاه تاحد زیادی به اهدافمان دست یابیم.

وی در پایان از نامگذاری تپه ای درجوار امامزاده احمد ع به نام خبرنگاران خبرداد وگفت: تاکنون هفتاد و سه درخت به دست خبرنگاران کشور در تپه  مجاور برج کبوتر خانه کاشته شده و با توجه به استقبال اصحاب رسانه  از این طرح در راستای تبدیل امامزاده احمد ع به گلستان  تپه ای به نام این عزیزان نامگذاری شد.

انتهای پیام/

 

 

 

مربوطه به : فرهنگیاجتماعیسیر و سفراخبار ویژهاخبارپایگاهاخبارآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

RSS

دیدگاه شما :