Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.

کدخبر : 17322 |

جمع‌آوری کتب «شیخ فتنه» در مصر


جمع‌آوری کتب شیخ فتنه در مصر
یوسف قرضاوی معروف به شیخ فتنه
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امامزادگان و بقاع متبرکه به نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی الفجر، وزارت اوقاف مصر برای جلوگیری از رواج کتب افراط‌گرا در مساجد، اقدامات ادامه‌داری را آغاز کرده و تفتیش مساجد برای جستجوی نسخ خطی تاریخی را نیز در دستور کار قرار داده است.
اداره اوقاف استان «سوئز» مصر در این بازرسی‌ها موفق شد ۳۵۰ کتاب مروج افراط‌گرایی را در مساجد این استان کشف و ضبط کند.
محمد شعلان، نماینده وزارت اوقاف استان «بحیره» اعلام کرد: تعدادی نسخ خطی کهن و برخی تألیفات نادر در زمینه علوم قرآن و زبان عربی نیز در مسجد «مکرم» شهر «دمنهور» یافت شده است.
وی افزود: این نسخ خطی نادر، ارزش تاریخی زیادی دارد و بر غنای کتب اسلامی در مصر افزوده است.
این در حالی است که احمد کریمه، استاد دانشگاه الازهر از وزارت اوقاف مصر به خاطر عدم ایفای نقش خود در جلوگیری از ورود کتب و تألیفات مروج تفکرات سلفی و تکفیری به استان‌هایی چون اسکندریه، سیناء و مرسی مطروح که سلفی‌های افراطی در آن‌ها حضوری فعال دارند، به شدت انتقاد کرده است.
وی افزود: نبود بازرسی‌های ناگهانی بر مساجد و اعتماد مسئول وزارت اوقاف به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امامزادگان و بقاع متبرکه به نقل از ‌های ارسالی کتابخانه‌های متبوع، به نشر و گسترش افکار و اندیشه‌های افراط‌گرایانه که در اغلب اوقات جوانان را هدف قرار می‌دهد، کمک می‌کند.
یک منبع رسمی در وزارت اوقاف گفت: مشکل اصلی وزارت اوقاف در مسئله مربوط به کتب دعوت‌کننده به افراط‌گرایی، کتابخانه‌های غیر معروف و کوچک شهرها است که کتب آن توسط مردم اهدا می‌شود.
وی افزود: در بازرسی‌های وزارت اوقاف مصر از این کتابخانه‌ها کتب مربوط به سید قطب(نویسنده و نظریه‌پرداز مصری و معروف به آموزگار گفتمان تکفیر در سده بیستم میلادی)، حسن البنا(بنیان‌گذار جماعت اخوان المسلمین مصر) و یوسف القرضاوی(عالم دینی مصری‌الاصل و معروف به شیخ فتنه) و همچنین کتابچه‌های اعضای جماعت اسلامی با موضوعات مختلف از جمله جهاد و جزیه یافت شد.
این منبع مصری تصریح کرد: وزارت اوقاف نگران سوء استفاده از این کتب برای تأثیر بر جوانان و شست‌وشوی مغزی آنان و رواج افراط‌گرایی در بین قشر جوان است.

مربوطه به : أماكن مذهبيفرهنگیادبیات و نشرمساجد

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :