Account Suspended
Account Suspended
This Account has been suspended.
Contact your hosting provider for more information.
کدخبر : 17173 |

رج به رج عاشقی تا کرب بلا/اینجا مرفه بی درد نداریم! + تصاویر


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امامزادگان و بقاع متبرکه به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پیام بشرویه، این حکایت عشق مردم شریف  شهرستان بشرویه  به مولایشان حسین (ع) و بی‌بی دو عالم، فاطمه زهرا (س) است  و این محبت آنچنان در دل هایشان رخنه کرده که هر روز مشتاق از روزگذشته در راه خدمت  اماده اند و جمعیتی بیش از هزار بافنده زن در بشرویه فقط برای کمک به بازسازی عتبات عالیات و ساخت صحن مطهر و بزرگ حضرت فاطمه (س) در نجف اشرف پای دار قالی  د ر کارگاه های قالی بافی ستاد عتبات عالیات خدمت  می کنند.

بافت ۵۰ متر قالی در ۸ ماه اول سال و به عبارتی اهداء مبلغ  ۴ میلیون تومان در هر ماه  از طریق بافت قالی توسط بانوان خیرمند بشرویه به ستاد بازسازی عتبات عالیات تنها گوشه ای از ارادت به ساحت مقدس ایمه اطهار است.

 

"اینجا مرفه  و بی درد نداریم"

 

"اینجا مرفه  و بی درد نداریم"  ، این جمله را مسئول واحد خواهران ستاد بازسازی عتبات عالیات به خبرنگار پیام بشرویه می گوید.

 

خانم جهانیان از عشق و ارادت بانوان بشرویه برای بافت قالی ها می گوید،بانوانی که همه از جمله کسانی هستند که خود کمک حال اقتصادخانواد هستند و برای تامین مخارج زندگی تلاش می کنند ولی به عشق اهل بیت رج به رج قالی را می بافتند و عشق می ورزند.

 

خانم اصغری از بافندگان بشرویه می گوید: اینجا کسی نیست که به عشق مولایش امام حسین پای دار قالی نیاید و حاجت نگیرد!

با بیان این جمله، تمام بانوانی که حضور داشتند یک به یک در تایید این صحبت "توفیق کمک به حرم معصومین " را بزرگترین حاجت روا شده خود می دانستند.

 

با اتمام دو فرش ۱۸ متری که از ابتدای سال بافت آن شروع و با حضور جمعی از مسئولان برش نهایی آن زده شد ، دو کارگاه جدید دیگر برای بافت آغاز گردید.

به گفته مسئول واحد خواهران ستاد بازسازی عتبات عالیات بشرویه بیش  از دویست نفر برای بافت قالی فقط در یک کارگاه قالی بافی بشرویه ثبت نام کرده و هر روز میانگین ۱۵ تا ۲۰ نفر برای انجام این کار خیر و خداپسندانه در کارگاه حضور دارند.

گفتنی است تا کنون ۲۲ قطعه فرش از سوی بانوان شهرستان بشرویه در کارگاه قالی بافی ستاد بازسازی عتبات عالیات بافته شده و ۱۳ قطعه فرش آن آماده فروش است.

 

 

مربوطه به : عتبات عالیات

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :