Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.

کدخبر : 11462 |

آئین غبارروبی مضجع منور سیدحمزه بن موسی بن جعفر(ع) تبریز


آئین غبارروبی و عطرافشانی آستان مقدس امامزاده سیدحمزه(ع) تبریز با حضور مسئولان کشوری و استانی برگزار شد

به گزارش بقاع نیوز:آئین غبارروبی مضجع منور سیدحمزه بن موسی بن جعفر(ع) تبریز با حضور حجت‌الاسلام احمد شرفخانی، معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور، محمداسماعیل سعیدی، نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، حجت‌الاسلام علی مصائبی، مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان، حجت‌الاسلام وحدت مشهوری، معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امورخیریه استان، حجت‌الاسلام رضا جعفری و حجت‌الاسلام محمدرضا خلیلی روسای اداره اوقاف و امورخیریه ناحیه یک و دو تبریز برگزار شد.

مطلع نخست این مراسم معنوی با آیاتی از کلام‌الله مجید همراه بود و سپس، حجت‌الاسلام علی مصائبی، مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان ضمن خوش‌آمدگویی به تمامی میهمانان حاضر در مراسم، به لزوم گسترش فعالیت‌های فرهنگی در امان مذهبی تأکید کرد و گفت: طبق منویات مقام معظم رهبری در زمینه تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی، در حال حاضر فاصله تا این رویکرد وجود دارد.

وی ادامه داد: ظرفیت مردمی در به انجام رساندن این امر بسیار بالا بوده و باید مسئولین برنامه‌هایی در این زمینه داشته باشند.

حجت‌الاسلام مصائبی همچنین به تشریح برنامه‌‌های عمرانی و فرهنگی امامزادگان استان پرداخت و گفت: در طرح گسترش فضای بیرونی و داخلی امامزادگان اقدام به احداث حسینیه و یا احیای قسمت‌های بدون استفاده شده است.

وی با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال ۲۰۱۸، اظهار کرد: باید در زمینه بقاع متبرکه که نشان از تدین و ولایت‌مداری مردم تبریز است، برنامه‌ها و طرح‌های ویژه‌ای ارائه شود.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه در پایان خاطرنشان کرد: امید است خداوند توفیق خدمت به امامزادگان را شامل حال همه قرار دهد تا بتوان در ترویج فرهنگ و سبک زندگی اسلامی گامی بزرگ برداشته شود.

بر اساس این گزارش، کودک ملبس به لباس فرشته، کلید ضریح مطهر را جهت غباروبی با صلوات خاصه امام رضا(ع) بر سینه عطرآگین از گل‌های سرخ به معاون فرهنگی اجتماعی سازمان اوقاف و امورخیریه کشور تقدیم نمود.

سپس در فضایی آکنده از عطر صلوات تمامی قسمت‌های داخلی مرقد مطهر نظیر کف، سقف و دیواره‌ها غبارروبی و با گلاب ناب شست‌وشو داده شد.

یادآور می‌شود، امامزاده سید حمزه(ع) با ۱۶ واسطه به ترتیب حمزه بن حسن بن محمد بن حمزه بن امیرکا بن علی بن محمد بن محمد بن علی بن حسین بن علی بن حسین بن محمد بن عبدالله بن محمد بن القاسم بن حمزه بن الامام الهمام موسی الکاظم به هفتمین امام معصوم شیعیان حضرت امام موسی بن جعفر (ع) می رسد.

مربوطه به : شجره طیبهحضرت امام جعفر صادق ( ع )اخبار

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :