Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.

کدخبر : 6593 |

معرفی امام زاده قاسم(ع) شهرستان آمل


این سید بزرگوار از فرزندان امام هفتم حضرت موسی کاظم (ع) می باشد

مرقد مطهر این امامزاده جلیل القدر که مامن وماوای شیفتگان و ارادتمندان ساحت مقدس اهل بیت عصمت وطهارت بوده و همواره حاجتهای بسیاری از مومنین را برآورده می سازد در مرکزشهرآمل و در خیابان شهید بهشتی – اندیشه 19 واقع گردیده است.

با توجه به اینکه این امامزاده دارای برنامه های متنوع فرهنگی ،قرآنی ،ورزشی وبصیرتی می باشد درطول ایام هفته همواره میزبان خیل عظیمی از زائران وارادتمندان به خاندان عصمت و طهارت به می باشد

طبق نظریه ی کارشناسان میراث فرهنگی

بنای امامزاده قاسم متعلق به قرن هشتم هجری قمری است و در محله امام زاده قاسم چاکسر آمل و در مجاورت بلوار شهید بهشتی قرار دارد. از لحاظ شکل و پلان دارای ویژگیهایی است که آن را منحصربه‌فرد نموده، بطوریکه نظیر آن در مازندران دیده نمی‌شود. بنای ۸ ضلعی با گنبدی کوتاه بر روی یک صفحه قرار دارد که با ملاط بر روی آجر، تزئیناتی روی آن صورت گرفته‌است.بالای طاق‌نماها، سه قرنیس سینه کفتری دیده میشود. بام بنا سفال‌پوش است و ورودی آن در جهت شرقی بنا قرار دارد. سه پنجره نورگیر چوبی، در اضلاع شمالی و جنوبی و غربی تعبیه شده است.

کرامات و معجزات
از کرامات و معجزات این امامزاده میتوان به شفا یافتن بسیاری از بیماران اشاره کرد که به لطف و کرم خداوند متعال و واسطه این سیدجلیل القدربهبود خود را یافته اند.

کار ساخت ساختمانهای الحاقی جدید به همت واقف محترم آقای قدرت اله ایزدی فربا زیر بنای بیش از 1000 متر مربع درسه طبقه از سال۷۳ انجام پذیرفته است که شامل یک سالن 400متری مبله ،یک سالن غذاخوری 400نفره مبله،مسجد الحاقی امام زاده بنام امام هادی(ع) باتمام امکانات150متر،آشپزخانه آستان مقدس با ظرفیت طبخ غذا برای 7500نفردرروز می باشدودرسال90به پایان رسیده وبا همیاری مردم مومن منطقه تجهیزودرشب نیمه شعبان افتتاح گردیده است.

درجواربقعه متبرکه حسینیه قدیمی دردوطبقه باقدمت بیش از80سال قراردارد که دارای سقاخانه وکفشداری می باشد که درسال 87بهمت خیر محترم مرحوم کرمانشاهی بصورت اساسی بازسازی گردیده است ودفتر مرکز فرهنگی آستان مقدس درطبقه اول قراردارد ودر صبح هرجمعه صدها نفر از زائران دراین حسینیه دربرنامه بصیرتی شرکت می نمایند واز فیوضات الهی وجود این نعمت گران مایه ی الهی و سلاله پاک خاندان عصمت و طهارت بهره می برند.

آنچه ارادتمندان به حضرتش را به تلاش مضاعف و استقامت در خدمت به مرقد شریفش وا داشته همین کرامات و عنایات بی وقفه و نیز امید به شفاعت و دستگیری خود و اجداد و طاهرینش در فردای قیامت می باشد . باشد که با کمک مردم ولایت مدار ایران اسلامی و در جهت شناساندن هر چه بیشتر این امام زاده بزرگوار قدمی برداشته و از عنایاتشان بی بهره نمانیم و نیز به امید آنکه در آینده ای نزدیک به یکی از بزرگترین زیارتگاههای ایران اسلامی تبدیل شود.

ادرس: مازندران.آمل پل دوازده چشمه . خیابان شهید بهشتی. اندیشه 19

سرویس خبرنگاران بقاع نیوز:بهشته سامعی
DSC06702

emamzadeh ghasem - amol 00

DSC06702

DSC06709

DSC06707

DSC06709

امام زاده قاسم آمل

امام زاده قاسم آمل

emamzadeh ghasem - amol 08

مربوطه به : آملمعرفی بقاع متبرکه ایران اسلامیحضرت امام موسی کاظم ( ع )استان مازندرانآخرین عناوین

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :