Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.

کدخبر : 4583 |

معرفي امامزاده فاطمه فقيهه الدين (س) بزنجان كرمان ‎


DSC00165
طبق اسناد مستند تاریخی و تایید بنیاد پژوهشهای آستان قدس رضوی و نیز اسناد و سنگ نوشته های با ارزش تاریخی که متاسفانه در اوج انقلاب شکوهمند اسلامی توسط عده ای غارتگر به چپاول رفته این بی بی بزرگوار از فرزندان امام هفتم حضرت موسی بن جعفر (ع) و جزو چهار دختر ایشان که به نام فاطمه بوده و هر کدام دارای لقب جداگانه هستند می باشد .

مرقد مطهر این امامزاده جلیل القدر که مامن وماوای شیفتگان و ارادتمندان ساحت مقدس اهل بیت عصمت وطهارت بوده و همواره حاجتهای بسیاری از مومنین را برآورده می سازد در ۱۵۰ کیلو متری جنوب غربی کرمان و در مسیر راه کرمان به بافت در شهر بزنجان واقع گردیده است. با توجه به اینکه این منطقه دارای آب و هوای کوهستانی بوده و جزو نقاط سردسیری و خوش آب و هوای استان کرمان محسوب می شود همواره میزبان خیل عظیمی از زائران وارادتمندان به خاندان عصمت و طهارت به خصوص در فصل گرم تابستان می باشد .

درفاصله ۴۰ متری از حرم مطهر و در جوار رود خانه ای دائمی تپه ای با ارتفاع حدود 200 متر خودنمایی می کند که از زمانهای قدیم به نام (كوه علی صالح) مشهور بوده و طبق تحقیقات به عمل آمده و نیز تایید بنیاد پژوهشهاي آستان قدس علي بن صالح از ياران مور وثوق و تحت الامر آقا امام رضا (َع) بوده كه از همراهان امامزاده در سفر به اين ديار ميباشد که بنا به اعتقاد مردم منطقه بعد از شهادت درهمین تپه مدفون می گردد و تپه از همان زمان به نام ايشان نامگذاري ميگردد ( تپه فوق مورد احترام اهالی محل بوده و هم اکنون به صورت قدمگاه در آمده است) . طبق نظريه ی کارشناسان میراث فرهنگی و کاووشهای انجام گرفته بر روی مصالح به کار رفته در بنای ساختمان قبلی شامل کاشی کاری ها و آجر کاری ها قدمت بناي قبل به دوران صفویه رسیده و آخرین تعمیرات نیزدر همان زمان صورت گرفته است . قدمت ضریح قديم امامزاده نیز كه به صورت مشبک و با استفاده از چوب جنگلی ساخته شده و هم اکنون در سرداب حرم مطهر واقع گردیده مربوط به همان دوران بوده که بر اثر آتش سوزی ناشی از روشن کردن شمع چندین مرحله تعمیر گردیده است و آخرین تعمیرات آن حدود ۱۱۰ سال پیش توسط فردی به نام استاد حسین نجار بردسیری انجام گرفته است .

کرامات و معجزات
از کرامات و معجزات این امامزاده مظلومه میتوان به شفا یافتن بسیاری از بیماران سرطانی و لا علاج اشاره کرد که به لطف و کرم خداوند متعال و واسطه این سیده مومنه بهبود کامل خود را یافته و هم اکنون مشخصات جمع کثیری از آنان به همراه شرح ما وقع و نحوه ی شفا یافتن آنان در دفتر شفا دیدگان حرم مطهر موجود می باشد . کار بازسازی حرم جدید با زیر بنای بیش از ۴۰۰ متر مربع از عاشورای سال۷۳ با همت اهالی منطقه و زائران و ارادتمندان خاندان عصمت و طهارت از نقاط مختلف کشور و استان به خصوص خیرین شهرستانهای کرمان و سیرجان و بردسیر و بافت آغاز و تا کنون بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است .

طرح جامع حرم مطهر شامل احداث زائر سرا وحسینیه اعظم و مدرسه علمیه و بازارچه زائر و احداث پل رودخانه مجاور و . . . با همت و یاری محبین اهل بیت به زودی به مرحله اجرا در خواهد آمد . غربت و گمنامی و مظلومیت این بی بی بزرگوار که شاید یکی از دلایل آن بتوان واقع شدن در بن بست ارتباطی منطقه بافت و نیز کم توجهی مسئولین سابق در جهت شناساندن آن بزرگوار دانست باعث گردیده که حتی بسیاری از هم استانی های عزیز کرمانی نیز از وجود این نعمت گران مایه ی الهی و سلاله پاک خاندان عصمت و طهارت بی اطلاع و بی بهره باشند .

آنچه ارادتمندان به حضرتش را به تلاش مضاعف و استقامت در خدمت به مرقد شریفش وا داشته همین کرامات و عنایات بی وقفه و نیز امید به شفاعت و دستگیری خود و اجداد و طاهرینش در فردای قیامت می باشد . باشد که با کمک مردم ولایت مدار ایران اسلامی و در جهت شناساندن هر چه بیشتر این بی بی بزرگوار قدمی برداشته و از عنایاتشان بی بهره نمانیم و نیز به امید آنکه در آینده ای نزدیک به یکی از بزرگترین زیارتگاههای ايران اسلامی.

ادرس:  150 کیلو متری جنوب غربی کرمان و در مسیر راه کرمان به بافت در شهر بزنجان

کرمان-سید جلال موسوی قمی-خبرنگار بقاع نیوز

مربوطه به : اخبار ویژهاخباربقاع متبرکهکرمانشجره طیبهحضرت امام موسی کاظم ( ع )استان کرمانآخرین عناوین

کلمات کلیدی:

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

 1. user2 گفت:

  السلام عليكم يا اهل بيت النبوه . وجود امامزادگان باعث خيرات و بركات در ايران اسلامي است

 2. علي گفت:

  با سلام . از همه هموطنان عزيز جهت زيارت اين بانوي بزرگوار و صاحب كرامت دعوت ميكنم . واقعا بزرگوارند

 3. سبحان گفت:

  صحنی که از سرای برین با صفاتر است . صحن و سرای دختر موسی ابن جعفر است .
  ای خوش به حال آنکه به دوران زندگی – خدمتگزار و زائر و دربان این در است
  صل الله علیک یا سیدتی یا فاطمه فقیهه الدین س بنت موسی ابن جعفر ع

دیدگاه شما :