oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun
کدخبر : 2244 |

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم: وجود بقاع متبرکه بخشی از ظرفیت پایتختی قم در جهان تشیع است


بقاع نیوز:مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: قم پایتخت جهان تشیع است و وجود اماکن متبرکه همچون حرم حضرت معصومه(س) و بقاع متبرکه  بخشی از ظرفیت‌های آن به شمار می‌رود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین شوذب شیری یکشنبه شب در همایش همه واقف باشیم که در سالن همایش‌های مجتمع فرهنگی شاه سید علی(ع) برگزار شد اظهار داشت: قم ام القرای جهان تشیع است و نخستین شهری است که دیوان وقفی داشته است و سفرای اهل بیت(ع) در آن متولی موقوفات شدند.
وی افزود: امامزاده موسی مبرقع(ع) از جمله بزرگ‌ترین عالمان و دانشمندان و نیز متولیان وقف از سوی امام محمد تقی(ع) بوده و امروز در قم مدفون است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه علی بن بابویه نیز از جمله بزرگانی است که در قم به خاک سپرده شده است عنوان داشت: با این حال غربتی که هم اکنون بر مقبره آنها سایه افکنده خوشایند نیست.

وی ادامه داد: قم پایتخت جهان تشیع است و وجود اماکن متبرکه همچون حرم حضرت معصومه(س) و بقاع متبرکه بخشی از ظرفیت‌های آن به شمار می‌رود.

شیری با بیان اینکه 14 هزار موقوفه در قم به ثبت رسیده است گفت: امیدواریم بتوانیم درخت پر ثمر وقف را که یادگار واقفان و خیرین گذشته در قم است بیش از گذشته حفظ و تقویت کنیم و آن را به باروری بیشتری برسانیم.

مربوطه به : دیگر خبرها

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :