Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.

کدخبر : 2244 |

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم: وجود بقاع متبرکه بخشی از ظرفیت پایتختی قم در جهان تشیع است


بقاع نیوز:مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم گفت: قم پایتخت جهان تشیع است و وجود اماکن متبرکه همچون حرم حضرت معصومه(س) و بقاع متبرکه  بخشی از ظرفیت‌های آن به شمار می‌رود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قم، حجت‌الاسلام والمسلمین شوذب شیری یکشنبه شب در همایش همه واقف باشیم که در سالن همایش‌های مجتمع فرهنگی شاه سید علی(ع) برگزار شد اظهار داشت: قم ام القرای جهان تشیع است و نخستین شهری است که دیوان وقفی داشته است و سفرای اهل بیت(ع) در آن متولی موقوفات شدند.
وی افزود: امامزاده موسی مبرقع(ع) از جمله بزرگ‌ترین عالمان و دانشمندان و نیز متولیان وقف از سوی امام محمد تقی(ع) بوده و امروز در قم مدفون است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم با بیان اینکه علی بن بابویه نیز از جمله بزرگانی است که در قم به خاک سپرده شده است عنوان داشت: با این حال غربتی که هم اکنون بر مقبره آنها سایه افکنده خوشایند نیست.

وی ادامه داد: قم پایتخت جهان تشیع است و وجود اماکن متبرکه همچون حرم حضرت معصومه(س) و بقاع متبرکه بخشی از ظرفیت‌های آن به شمار می‌رود.

شیری با بیان اینکه 14 هزار موقوفه در قم به ثبت رسیده است گفت: امیدواریم بتوانیم درخت پر ثمر وقف را که یادگار واقفان و خیرین گذشته در قم است بیش از گذشته حفظ و تقویت کنیم و آن را به باروری بیشتری برسانیم.

مربوطه به : دیگر خبرها

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :