Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.

کدخبر : 1440 |

سیستان و بلوچستان/گروه خبرنگاران افتخاری


بقعه متبرکه سید باقر(ره) از دیروز تا امروز
بقاع نیوز:سید باقر متوفی در قرن معاصر از مردان بزرگ و مورد قبول همگان بوده است، به طوری که هرکسی حاجت، نذر یا خواسته‌ای از خداوند داشته، به نزد او می‌رفته و ایشان در حق وی در نزد خداوند دعا می‌کرده است.

روایات و گزارشات بسیار زیادی داریم و شنیده می‌شود که بواسطه خلوص نیت سید باقر، حاجت آن شخص برآورده می‌شده و هم اکنون نیز اگر کسی در زابل گره‌ای در کارش می‌افتد یا حاجتی دارد، به ایشان و جد بزرگوار ایشان حضرت محمد(ص) متوسل می‌شود.

 

به گزارش پایگاه خبری امامزادگان(بقاع نیوز):  حجت‌الاسلام والمسلمین منصور هاشمی اظهار کرد: تولیت، حفظ و نگهداری از بقاع متبرکه و مرقد امام‌زادگان از وظایف ذاتی اوقاف است.

وی بیان کرد: سازمان اوقاف وامور خیریه کشور با تمام تلاش به دنبال آبادانی و توسعه حریم امام‌زادگان و بقاع متبرکه است و در این راستا اداره کل اوقاف و امور خیریه سیستان وبلوچستان دو بقعه سید باقر(ره) در زابل و بقعه سید مهدی(ره) در ایرانشهر را در دست اقدام دارد.

هاشمی گفت: بقعه سید باقر تا سال 90 بصورت یک ضریح ساده و بدون هیچ گونه فضای مسقف و هیچگونه امکانات بود، گرچه آهن‌الات و مصالح ساخت وساز خریداری و دپو شده بود و علت اصلی توقف کار ممانعت شهرداری زابل به دلیل واقع شدن بقعه در حاشیه پارک و مالکیت عرصه پارک به شهرداری عنوان می‌شد.

مدیر‌کل اوقاف استان گفت: با پیگیری و برگزاری جلسات مکرر و توجیه اینکه وجود بقعه، بواسطه اعتقاد مردم منطقه بر غنای معنوی شهر می‌افزاید و با توسعه بقعه شاهد بالا رفتن سطح فرهنگی و دینی مردم خواهیم بود، موافقت شهرداری و سایر ارگان‌های ذی‌ربط گرفته شد.

هاشمی گفت: کلنگ عملیات عمرانی بقعه سید باقر(ره) در پاییز 90 با حضور مسولین به زمین زده شد و با شناسایی پیمانکار و تهیه نقشه‌های ساخت وساز توسط دفتر بنیاد توسعه وعمران موقوفات استان‌، عملیات عمرانی در چند بخش آغاز شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمی گفت: ساخت گنبد و بارگاه و ساخت دو سالن مجزا برای برادران و خواهران و فراهم کردن امکانات رفاهی‌، ساختمان فرهنگی‌، امکاناتIT از جمله برنامه‌های اوقاف استان برای تبدیل شدن بقعه سید باقر(ره) به قطب فرهنگی شهرستان زابل است.

هاشمی گفت: با رایزنی‌های انجام شده و تلاش مدیریت اوقاف بخشی از اعتبار ساخت بقعه جذب و درحال هزینه شدن است و نذورات مردمی نیز در این امر سهم بسزایی دارد.

مدیر کل اوقاف وامور خیریه سیستان وبلوچستان گفت: امیدواریم با یاری خداوند عملیات عمرانی ساخت بقعه سید باقر(ره) در فاز اول تا پایان سال 92 به پایان برسد.

مربوطه به : اخبار ویژه

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :