oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun oruspu cocugu link niye siliyosun fuck google fuck google melih siker
کدخبر : 1440 |

سیستان و بلوچستان/گروه خبرنگاران افتخاری


بقعه متبرکه سید باقر(ره) از دیروز تا امروز
بقاع نیوز:سید باقر متوفی در قرن معاصر از مردان بزرگ و مورد قبول همگان بوده است، به طوری که هرکسی حاجت، نذر یا خواسته‌ای از خداوند داشته، به نزد او می‌رفته و ایشان در حق وی در نزد خداوند دعا می‌کرده است.

روایات و گزارشات بسیار زیادی داریم و شنیده می‌شود که بواسطه خلوص نیت سید باقر، حاجت آن شخص برآورده می‌شده و هم اکنون نیز اگر کسی در زابل گره‌ای در کارش می‌افتد یا حاجتی دارد، به ایشان و جد بزرگوار ایشان حضرت محمد(ص) متوسل می‌شود.

 

به گزارش پایگاه خبری امامزادگان(بقاع نیوز):  حجت‌الاسلام والمسلمین منصور هاشمی اظهار کرد: تولیت، حفظ و نگهداری از بقاع متبرکه و مرقد امام‌زادگان از وظایف ذاتی اوقاف است.

وی بیان کرد: سازمان اوقاف وامور خیریه کشور با تمام تلاش به دنبال آبادانی و توسعه حریم امام‌زادگان و بقاع متبرکه است و در این راستا اداره کل اوقاف و امور خیریه سیستان وبلوچستان دو بقعه سید باقر(ره) در زابل و بقعه سید مهدی(ره) در ایرانشهر را در دست اقدام دارد.

هاشمی گفت: بقعه سید باقر تا سال 90 بصورت یک ضریح ساده و بدون هیچ گونه فضای مسقف و هیچگونه امکانات بود، گرچه آهن‌الات و مصالح ساخت وساز خریداری و دپو شده بود و علت اصلی توقف کار ممانعت شهرداری زابل به دلیل واقع شدن بقعه در حاشیه پارک و مالکیت عرصه پارک به شهرداری عنوان می‌شد.

مدیر‌کل اوقاف استان گفت: با پیگیری و برگزاری جلسات مکرر و توجیه اینکه وجود بقعه، بواسطه اعتقاد مردم منطقه بر غنای معنوی شهر می‌افزاید و با توسعه بقعه شاهد بالا رفتن سطح فرهنگی و دینی مردم خواهیم بود، موافقت شهرداری و سایر ارگان‌های ذی‌ربط گرفته شد.

هاشمی گفت: کلنگ عملیات عمرانی بقعه سید باقر(ره) در پاییز 90 با حضور مسولین به زمین زده شد و با شناسایی پیمانکار و تهیه نقشه‌های ساخت وساز توسط دفتر بنیاد توسعه وعمران موقوفات استان‌، عملیات عمرانی در چند بخش آغاز شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمی گفت: ساخت گنبد و بارگاه و ساخت دو سالن مجزا برای برادران و خواهران و فراهم کردن امکانات رفاهی‌، ساختمان فرهنگی‌، امکاناتIT از جمله برنامه‌های اوقاف استان برای تبدیل شدن بقعه سید باقر(ره) به قطب فرهنگی شهرستان زابل است.

هاشمی گفت: با رایزنی‌های انجام شده و تلاش مدیریت اوقاف بخشی از اعتبار ساخت بقعه جذب و درحال هزینه شدن است و نذورات مردمی نیز در این امر سهم بسزایی دارد.

مدیر کل اوقاف وامور خیریه سیستان وبلوچستان گفت: امیدواریم با یاری خداوند عملیات عمرانی ساخت بقعه سید باقر(ره) در فاز اول تا پایان سال 92 به پایان برسد.

مربوطه به : اخبار ویژه

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :