Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana. Emrah Blkn Google fuck you Skype hakanakdan@outlook.com ulaş bana.

کدخبر : 393 |

ياد روز حضرت شاهچراغ(ع): اینجا برای هر دل بسته کلید است


T30594014-17247401ياد روز حضرت شاهچراغ(ع):اينجا براي هر دل بسته كليد هست
شيراز- در سفر ارديبهشت ماه سال1387 مقام معظم رهبري به فارس، ايشان برخورداري شيراز از حرم مطهر احمد بن موسي شاهچراغT30594014-17247401(ع) و امامزادگان عالي مقام را امتيازي كم نظير براي استان فارس خواندند.

پایگاه اطلاع رسانی امامزادگان :به گزارش خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي، شيراز شهر عشق و راز و نياز تربت مطهر دردانه امام هفتم را در بردارد كه شهره به امين ولايت است و بركت اين روح قدسي است كه اين شهررا پرآوازه و خوشنام كرده است.
خاك شيراز از دوران هاي گذشته مهد عاشقان و عارفان بوده و هيچ پليدي را در خود راه نداده و طهارت اين خاك ، بركت تربت حرم نوراني شاهچراغ (ع)را براي اين وادي به امانت گرفت.
Read More
نسيم صبحگاهي توام با عطر پاييزي معبر بارگاه ملكوتي شاهچراغ (ع) را روح نواز ساخته و پايكوبي و مناجات ملائك نگهبان در فضاي قدسي حرم آرامشي بديع را به تصوير كشيده ، و به تن خسته هر زائري آرام جان مي‌بخشد.
سيد امير احمد، فرزند پيشواي هفتم شيعيان جهان امام كاظم (ع) است كه مردم ايران اين بزرگوار را بيشتر به نام هاي شاهچراغ و سيدالسادات الاعاظم مي خوانند.
گوشه گوشه حرم غرق در نور معنويت و پذيراي هر اهل دلي است كه بار ديگر حديث عشق را در اين توامان بيقراري و راز و نياز به وصل عاشق و معشوق برساند.
گام به گام كه به حرم نزديك مي‌شوم گويي پروانه دل تاب پيله را ندارد و رهايي از قفس سينه را مي‌طلبد از حضرتش اذن دخول مي‌خواهم و كبوتر دل را به سوي حرمش پرواز مي‌دهم و آرامش مكان را در قلبم احساس مي‌كنم ، دو ركعت نماز زيارت و رو به حرم غرق در راز و نياز .
مي دانم كه سخن از مدح تو بايد فصيح و كامل باشد، از شكوه مقامت و از فضائل بي نهايتت بايد سالها مقاله، شعر و مطلب نوشت … كه اين ها را من نگفته ام و هر چه بود اين دل گفت…
خود را خسته تر از هر روز مقابل گنبد فيروزه اي مي رسانم و به دلنوازي جان در رواق او مي نشينم؛ اينجا چه حس غريبي دارم …. خود را جاي كبوتران حرمش فرض مي كنم و مي دانم كه اينجا براي هر قفل بسته كليد اجابت است زيرا كه اينجا آستانة جود و كرامت است.
*** شاهچراغ(ع) از جمله امام زادگاني است كه صحيح النسب و داراي انتساب قطعي به خاندان وحي است و مردم شيراز به دليل اينكه مردمي شيعه و محبت ورز به ائمه اطهار و براي امام زادگان نيز احترام خاصي قايل اند، از دير باز اين سنت حسنه را سينه به سينه و نسل به نسل به عنوان ارث جاويدان به نسل امروز منتقل كرده اند.
بايد حقايق ديني و مذهبي، آشنايي با شخصيت و زواياي زندگي پيشوايان و نوع نگاه آنان به جامعه، در جامعه امروزي محسوس تر شود تا باعث كاهش برخي مشكلات جامعه كنوني شود.
از احمد ابن موسي شاهچراغ (ع) در چهار مورد هجرت، جهاد، شهادت و ولايت مداري در اكثر زمان به عنوان الگوي برتر ياد شده است.
ششم ذيقعده كه با تصويب شوراي فرهنگ عمومي استان فارس روز بزرگداشت حضرت احمد ابن موسي (ع) نام گرفته است فرصتي متعالي براي شناخت ابعاد شخصيتي حضرت شاهچراغ (ع) و پي بردن به كرامت نفس و فضايل اخلاقي آن حضرت است.
*** رهنمودهاي مقام معظم رهبري افق جديدي مبني بر شناخت شيراز به عنوان سومين شهر مذهبي كشور گشود.
به گزارش خبرنگار ايرنا، تعابير رفيع مقام معظم رهبري در باره شخصيت حضرت احمد ابن موسي شاهچراغ (ع) و جايگاهي كه شيراز يافته است مي تواند منشايي براي تحول فرهنگي و مذهبي و قرار گرفتن به عنواني يكي از رويكردهاي توسعه اين شهر به شمار آيد.
پايگاه اطلاع رساني مقام معظم رهبري در بيان اين تعابير به نقل از حضرت آيت الله خامنه اي در سفر به استان فارس چنين آورده است:
رهبر انقلاب اسلامي صبح هجدهم ارديبهشت ماه سال جاري در ديدار مسوولان اجرايي – اداري بخش هاي مختلف استان فارس، خدمت به ملت بزرگ ايران و از جمله مردم فهيم و خوش ذوق فارس را، لذت بخش و نشانه توفيق الهي مسئولان دانستند و تأكيد كردند: بايد با خدمتگزاري «حقيقي و خستگي ناپذير» و «تكريم و احترام مردم»، اين نعمت بزرگ الهي را شكرگزاري كرد.
و خويشاوندان ديگر خود مقدم مي‏داشت و به او محبت ويژه‏اي داشت.
شيراز هدف توجه اين امامزاده‏ي عزيز و ديگر امامزادگان قرار گرفت؛ آمدند و از سوي اين مردم هم پشتيباني شدند! تا امرايشان برخورداري شيراز از حرم مطهر حضرت احمد بن موسي(ع) (شاهچراغ) و چند امامزاده عالي مقام ديگر را امتيازي كم نظير براي استان فارس خواندند و خاطرنشان كردند: شيراز بعد از مشهد و قم، سومين حرم اهل‌بيت(ع) است و اين برجستگي و محوريت، بايد در «تبليغات عمومي و رسانه‌اي» و هنگام تخصيص اعتباراتِ گوناگون، مورد توجه قرار گيرد تا دلهاي مشتاقان در داخل و خارج از كشور بيشتر متوجه قداست و اهميت اين بارگاه مهم شود.
مقام معظم رهبري در ديدار با مردم شيراز در توصيف جايگاه رفيع حضرت شاهچراغ (ع) فرمودند : از جنبه ديني كه من باز هم روي اين مسئله تأكيد خواهم كرد مرقد جناب احمدبن‏موسي و برادران بزرگوارش و ديگر امامزاده‏هاي خاندان پيغمبر، يك نشانه‏ي بسيار مهمي است.
اين كه پيغمبرزادگان محترم و معتبر، مردم فارس را مخاطب خود و منطقه و منزل آنها را مأمن خود قرار بدهند، بسيار چيز پرمعنا و مضمون‏داري است؛ بخصوص شخصيت برجسته‏ي جناب احمدبن‏موسي كه در ميان امامزادگان شناخته‏شده‏ي خاندان پيغمبر، جزو برجستگان محسوب مي‏شود.
درباره‏ي او اين‏جور نوشته‏اند كه: «و كان احمدبن‏موسي كريما جليلا ورعا و كان ابوالحسن… (عليه‏السّلام) يحبّه و يقدّمه»؛ مردي بخشنده و كريم و باورع و داراي جلالت مقام و منزلت بود و پدرش – حضرت موسي‏بن‏جعفر – اين بزرگوار را بر فرزندان وز هم بركات اين بزرگوار بر سرتاسر استان و بر بخش مهمي از اين كشور، جاري و ساري است .
از اين رو شيراز به بركت وجود بارگاه نوراني حضرت احمد ابن موسي شاهچراغ (ع) جايگاهي رفيع و شايسته يافته بطوريكه در نظر بسياري از صاحبنظران ؛ كارشناسان و استادان دانشگاه وجود آرامگاه نوراني حضرت احمد ابن موسي (ع) در شيراز موجب شده است كه اين شهر از بزرگترين مركز فرهنگي و مذهبي بهره مند شود.
شاه چراغ (ع) آرامگاه معروف و متبركي است كه ما آن را به صورت يكي از مهمترين نقاط ديدني شيراز و يك مركز بزرگ فرهنگي مي شناسيم.
آرامگاه شاهچراغ (ع) مربوطه محل خاكسپاري مير سيد احمد، پسر امام موسي كاظم(ع) ، امام هفتم شيعيان و زيارتگاه بسياري از شيعيان است. احمد بن موسي (ع) پسر ارشد امام موسي كاظم (ع) و برادر امام رضا (ع) در راه پيوستن به برادر خود در خراسان توسط افراد مأمون خليفه عباسي، در شهر شيراز به شهادت رسيد.
اين حرم مطهر در نزد شيرازي ها داراي شكوه و قداست خاصي مي باشد و به همين سبب هميشه پذيراي عاشقان ولايت و امامت به شيراز بوده است.
اين زيارتگاه مهم شيعيان، از لحاظ توريسم مذهبي نيز شيراز را جزء نقاط مهم ايران قرار داده است به نحوي كه شيراز سومين شهر مذهبي ايران نام گرفته است و از لحاظ تعداد زائر نيز اين آرامگاه بعد از آرامگاه برادرش بزرگوارش امام رضا(ع) و خواهر گراميش حضرت معصومه (ع) بيشترين تعداد زائر را به خود اختصاص داده است.
مولاي غريب؛ امروز را به نام روز بزرگداشتتان نام نهاده اند و عاشقانت گرد كعبه عشق تو جمع شده اند و چه كسي گفته تو در ميان انبوه زوار و عشاق دلباخته ات غريبي؟
شوراي فرهنگ عمومي استان فارس در سال 1386 طرح نامگذاري روزي به نام بزرگداشت حضرت احمدبن موسي شاهچراغ(ع) را در شوراي عالي انقلاب فرهنگي مطرح كردند كه به علت مشخص نبودن روز تولد اين امام بزرگوار تصميم گرفتند روز مياني دهه كرامت يعني روز شش ذي القعده كه با تولد حضرت معصومه (س) آغاز و با ميلاد امام رضا (ع) به پايان مي رسد را به عنوان روز بزرگداشت حضرت احمد بن موسي(ع) تعيين كنند. از اين رو اين شورا در تاريخ 24 شهريور 1388 روز ششم ذي القعده را به نام روز بزرگداشت حضرت احمدبن موسي(ع)جهت ثبت در تقويم مناسبت هاي ملي – اسلامي تصويب و اعلام كرد.
بكوش تا پرِ پروانه اش شوي ،‌ زيرا پر از تلألؤ شمع هدايت است اينجا….ك/4

مربوطه به : اخبار ویژهشجره طیبهشیرازحضرت امام موسی کاظم ( ع )اخباراستان فارس

کانال تلگرام بقاع نیوز امامزادگان

RSS

دیدگاه شما :